Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj „Kod Krakowa” na Dniu Otwartym Magistratu

Uwaga gracze! Można zdobyć ostatni, zafoliowany, nienaruszony egzemplarz gry planszowej „Kod Krakowa”! To główna nagroda w turnieju, który odbędzie się z okazji Dnia Otwartego Magistratu, w niedzielę, 5 czerwca o godz. 11.00, w sali Portretowej magistratu.

Fot. materiały prasowe

„Kod Krakowa” to zaawansowana gra planszowa, zintegrowana z internetową platformą wiedzy, stworzona przez fundację Bookowy Dom w ramach mecenatu Miasta Krakowa. Mechanikę gry opracował ceniony projektant gier Wojciech Rzadek.

Jak to działa? Gracze odkrywają łączące się ze sobą jak puzzle kolejne dzielnice miasta i związane z nimi miejsca. Pomagają im w tym (lub przeszkadzają) przedstawione na kartach wydarzenia, które wpłynęły niegdyś (zdarzenia historyczne) lub wpływają co roku (uroczystości odbywające się dorocznie) na życie miasta. Elementy gry (kafelki, żetony), za pomocą QR kodów, odsyłają do platformy wiedzy, przygotowanej pod opieką merytoryczną Tomasza Majkowskiego z Wydziału Polonistyki UJ i Marcina Jarząbka z Wydziału Historii UJ. Projekt objęty jest patronatem honorowym krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Celem gry jest zainteresowanie krakowskiej młodzieży, zwłaszcza tej mieszkającej na odległych osiedlach, przeszłością i teraźniejszością miasta. Poprzez zabawę młodzi ludzie dowiedzą się sporo o interesujących miejscach w mieście i być może sami odkryją wiele nowych, wartych zainteresowania obiektów.

Turniej poprowadzi twórca gry Wojciech Rzadek.

Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się pod adresem: turniej@bookowydom.pl. Jeśli chcielibyście się przygotować do turnieju, warto odwiedzić stronę internetową gry kodkrakowa.pl i przećwiczyć ją w krakowskich bibliotekach, które dysponują egzemplarzami.

kod krakowa gra planszowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-23
Data aktualizacji: 2022-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź