Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ZaprojektujMY Kraków – zdecyduj, jak będzie wyglądało nasze miasto

Powstaje plan rozwoju Krakowa – „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta”. W ramach konsultacji dziś o godz. 16.00 w TAURON Arenie Kraków odbędzie się spotkanie dotyczące środowiska i rekreacji. W wydarzeniu można wziąć udział także online.

Studium to podstawowy dokument planistyczny Krakowa określający kierunki jego rozwoju. Realizując ustalenia studium, można stworzyć miasto funkcjonalne i wygodne do życia dla mieszkańców i wszystkich jego użytkowników.

Studium wymaga współpracy specjalistów z wielu dyscyplin (urbanistyki, architektury, transportu czy zieleni) oraz doświadczenia mieszkańców. To będzie dokument, w którym zapisana zostanie wizja dla całego miasta. Studium nie stanowi aktu prawa miejscowego i dlatego nie ogranicza prawa własności. Ale jego ustalenia są kluczowe przy sporządzaniu planów miejscowych – dokumentów określających charakter i zasady rozwoju poszczególnych obszarów Krakowa. Tak tworzy się prawo miejscowe, a wizja ze studium zmienia się w lokalne przepisy przestrzenne.

Udział mieszkańców w konsultacjach na temat studium – a więc głos nas wszystkich – jest niezwykle istotny. Efektem pracy będzie bowiem wspólny plan rozwoju Krakowa, „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa”.

Weź udział w konsultacjach:

Spotkania odbywają się w sali konferencyjnej w TAURON Arenie Kraków, ul. Lema 7, liczba miejsc jest ograniczona. Istnieje również możliwość udziału konsultacjach w formie online tutaj. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy – zaprojektujmykrakow.org.

Terminy i tematy:

  • Środowisko i rekreacja – 23 listopada, o godz. 16.00.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-01
Data aktualizacji: 2021-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź