Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyła budowa remizy straży pożarnej na os. Przewóz

Plac budowy przekazany. Rozpoczęły się roboty przy budowie remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Przewóz w Dzielnicy XIII. Budynek magazynowo-garażowy wraz z zapleczem powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Wrobela i Rącznej. To kolejna inwestycja dla straży pożarnej realizowana przez ZIM.

Fot. Magiczny Kraków

Budynek ma się składać z części garażowej, socjalno-technicznej oraz usługowej (biura, szatnie, łaźnie, sala konferencyjna). Zadaniem wykonawcy będzie też realizacja dojścia, dojazdu i miejsc postojowych, a także wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych potrzebnych do funkcjonowania placówki, m.in. – instalacji elektrycznej, gazowej, centralnego ogrzewania, wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar.

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma ATB Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk, która zrealizuje zadanie za 2 981 507,66 zł. Zgodnie z umową, remiza powinna wybudowana do końca przyszłego roku.

Inwestycja ma na celu zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 roku. Dodatkowo budynek może służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta. Oprócz zapewnienia miejsca dla prowadzenia statutowej działalności jednostki, obiekt może również pełnić funkcję miejsca integracji lokalnej społeczności.

Warto podkreślić, że w kosztach realizacji zadania partycypuje Dzielnica XIII – Podgórze, która przekazała na ten cel środki z budżetu dzielnicowego.

Budowa remizy dla OSP Przewóz to nie pierwsze tego typu zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. W 2019 roku do użytku oddano budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach. Realizatorem tego zadania był ZIM.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-16
Data aktualizacji: 2021-11-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź