Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

WOŚP: Szkieletor od prezydenta zlicytowany

4700,69 zł – za taką kwotę został zlicytowany fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora, przekazanego przez prezydenta Jacka Majchrowskiego w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Szkieletor – najbardziej charakterystyczny budynek miasta, był świadkiem wielu historycznych, gospodarczych i społecznych zmian, jakie na przestrzeni 46 lat zaszły w Krakowie. Wieżowiec był najdłużej trwającą inwestycją, jego budowa rozpoczęła się w ubiegłym wieku, w roku 1975. Krążyła nawet miejska legenda, że nad Szkieletorem ciąży klątwa. W 2020 roku budowę ukończono, a Unity Center, powstałe na miejscu Szkieletora, bardzo szybko stało się nowym symbolem Krakowa – nowoczesnej metropolii otwartej na mieszkańców.

 

Fragment stali przekazanej na charytatywną aukcję ma stosowny certyfikat autentyczności, a podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego, zajmującego się projektem i przebudową Szkieletora.

WOŚP

Swoje dary na aukcje charytatywne przekazały również krakowskie instytucje kultury. Były wśród nich, między innymi, vouchery na spektakle teatralne, koncerty, obrazy, książki i wiele innych ciekawych pozycji.

„Gramy z głową” – to hasło tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej finał odbył się 31 stycznia. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

WOŚP 2021

pokaż metkę
Autor: ANNA WAŚKOWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-15
Data aktualizacji: 2021-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat