Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziś poznamy Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości

Tytułami Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości zostaną uhonorowane osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla promowania zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracji mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.

Fot. otwarty.krakow.pl

Kraków to miasto otwarte i przyjazne. Liczba imigrantów wybierających Kraków jako miejsce do życia od lat systematycznie wzrasta, dlatego ważną rolę w funkcjonowaniu miasta odgrywają osoby i instytucje zaangażowane w dialog międzykulturowy.

Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019 to druga edycja plebiscytu organizowanego przez miasto w ramach programu Otwarty Kraków. Plebiscyt i program realizują politykę otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców. Mają na celu budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności i szerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości.

Pierwsza edycja konkursu, zorganizowana w 2019 roku, cieszyła się dużą popularnością. Zgłoszono 41 kandydatur do tytułu, spośród których zostało wybranych czterech Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości 2018.

W kategorii osób indywidualnych doceniono działania Urszuli Majcher-Legawiec, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego, organizującej inicjatywy wspierające proces integracji oraz konferencje poświęcone problematyce wielokulturowości w polskiej szkole. Tytułem uhonorowana została także Olha Menko – redaktor naczelna portalu informacyjnego dla Ukraińców. W gronie laureatów w kategorii instytucji, organizacji i grup nieformalnych znalazło się stowarzyszenie Interkulturalni PL, działające na rzecz rozwoju społeczeństwa otwartego oraz fundacja Diversity Hub zajmująca się zarządzaniem różnorodnością w biznesie.

W tym roku wybrani zostaną Krakowscy Ambasadorowie Wielokulturowości 2019. Do udziału w plebiscycie zgłoszono 44 kandydatury – to osoby instytucje, organizacje i grupy nieformalne mono zaangażowane w krakowski dialog międzykulturowy.

Z prezentacjami kandydatur zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu można zapoznać się w portalu „Otwarty Kraków”, na facebookowym profilu Otwarty Kraków, a za pośrednictwem profilu Krakowski Generator Społeczny będzie można uczestniczyć w gali wręczenia nagród zaplanowanej na poniedziałek, 22 czerwca, na godz. 16.00. Zapraszamy!

 

Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019 gala

 

Patroni medialni plebiscytu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019: „Gazeta Wyborcza” Kraków, Love Kraków, TVP Kraków.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-18
Data aktualizacji: 2020-06-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź