Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bal młodych liderów

15 lutego w magistracie odbył się 15. Bal Młodzieżowych Liderów Społecznych, w którym wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa, uczniowie z samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy projektu szkoleniowego dla młodych liderów pt. Krakowska Akademia Samorządności.

Fot. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

W balu wzięło udział 150 młodych krakowian zaangażowanych w działania społeczne. Bal Młodzieżowych Liderów Społecznych jest cyklicznym wydarzeniem integrującym młodych ludzi, aktywnych w grupach rówieśniczych - przede wszystkim w samorządzie szkolnym. Impreza została przygotowana w ramach programu „Młody Kraków 2.0”.

Tegoroczne świętowanie zostało przygotowane jako bal oscarowy. Konkursy i zabawy, w których wzięli udział młodzi krakowianie, na poważnie i z przymrużeniem oka nawiązywały do ceremonii rozdania Oscarów. Każdy z uczestników miał okazję przejść się po czerwonym dywanie i sfotografować na tle specjalnie przygotowanej ścianki.

-  Bal, poza świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy, to forma nagrody dla młodzieży angażującej się w działania społeczne realizowane w Krakowie. To ważne, żeby młodzi ludzie chcieli uczestniczyć w różnych inicjatywach, bo im wcześniej poczują, że mają wpływ na swoje miasto, tym chętniej będą brać udział w działaniach ważnych dla miasta. Zachęcam wszystkich młodych krakowian do aktywności i zaangażowania w inicjatywy społeczne, a jeśli ktoś nie wie, od czego zacząć, może zajrzeć na stronę miasta przygotowaną dla młodzieży oraz do programu „Młody Kraków 2.0” - wspólnie wykreujmy modę na zaangażowanie – mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Szczegółowe informacje o inicjatywach miasta skierowanych do młodych krakowian można śledzić na stronie internetowej mlodziez.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat