Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugie podejście do budowy klastra innowacji na Zabłociu

Aż siedem firm jest zainteresowanych zaprojektowaniem i budową Klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22. Propozycje są weryfikowane, w ciągu najbliższych tygodni komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie przetargu.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu dotyczącym klastra innowacji na Zabłociu wpłynęło pięć ofert. Po ich analizie, postępowanie zostało unieważnione z uwagi na fakt, że oferenci za realizację zadania proponowali kwoty wyższe niż zaplanowano w budżecie.

W drugim, ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich przetargu, wpłynęło siedem ofert. Propozycje są weryfikowane, w ciągu najbliższych tygodni komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie przetargu.

Ideą klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22 jest stworzenie wspólnej przestrzeni zapewniającej techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki, czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: startupów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności. Udział w funkcjonowaniu klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje odpowiedzialne za wspieranie inicjatyw społecznych, dialog i współpracę z organizacjami społecznymi. Klaster powstanie w oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych.

Warto dodać, że projekt ma unijne dofinansowanie ze środków przewidzianych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację w ramach Osi 11 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 – Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 – Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-11-06
Data aktualizacji: 2019-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź