Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uwaga na ulewy i burze – ostrzeżenie meteorologów

Najbliższe godziny w Krakowie upłyną pod znakiem intensywnych opadów deszczu i burz - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono do środy, 22 maja, do godz. 10.00.

Fot. Bogusław Świerzowski

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów to od 30 do 50 mm. Ulewom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

We wtorek w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Przewidywana temperatura w nocy to 13 st. C. Na środę synoptycy przewidują 17 st. C. Niestety cały dzień zapowiada się deszczowo.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-21
Data aktualizacji: 2019-05-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź