Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uwaga na burze z gradem – ostrzeżenie meteorologów

Piątek w Krakowie upłynie pod znakiem burz z gradem - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono od godz. 12 do 19.

Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe drobne opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie o 3 st. C wyższa. Przewidywana temperatura w nocy to 8 st. C.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-17
Data aktualizacji: 2019-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź