Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spółdzielcy u przewodniczącego RMK

W poniedziałek, 6 maja o godz. 16:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się spotkanie Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca z przedstawicielami krakowskich spółdzielni mieszkaniowych.

Tematem spotkania będzie m.in.: przyłączenie nieruchomości spółdzielni do centralnej ciepłej wody użytkowej, parkingi na terenach należących do spółdzielni i możliwość przekazania tych terenów Gminie Miejskiej Kraków oraz możliwość realizacji na terenach spółdzielni placów zabaw, ogródków jordanowskich ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Spółdzielcy aktywni w sprawach lokalnych

- Spółdzielcy to środowisko, które dla samorządu jest środowiskiem partnerskim. To ludzie, którzy wykonują pracę społeczną na osiedlach i warto z nimi rozmawiać o problemach spółdzielczości, o problemach, które ich dotykają na co dzień. To także środowisko, które obok dzielnic jest najbardziej aktywne w lokalnych sprawach krakowskich. Samorząd może zrobić wiele dobrego dla lepszej współpracy i pomóc w wykonywaniu obowiązków przez spółdzielców - opowiada o spotkaniu z przedstawicielami spółdzielni Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

- Rozmawiać będziemy m.in. o kwestii regulacji terenów, które są w użytkowaniu wieczystym spółdzielni. Spółdzielnie dysponują terenami, które w planach miejscowych są przeznaczane na zieleń publiczną. Warto rozmawiać, jak te tereny miasto od spółdzielni może przejmować i urządzać tam parki, skwery. Jest także pomysł, by stworzyć program, w którym miasto mogłoby dofinansowywać działania, które spółdzielnie same inicjują. Warunkiem koniecznym dofinansowania musi być ogólnodostępność terenu zielonego. Innym pomysłem jest próba rozwiązania wraz ze spółdzielcami dramatycznego problemu z miejscami parkingowymi w naszym mieście. Spóła Miejska Infrastruktura przygotowuje program budowy lokalnych parkingów na osiedlach. Spółdzielnia mogłyby otworzyć parking dla mieszkańców Krakowa w zamian np. za jego przebudowę - dodaje przewodniczący RMK.

Co przed nami?

W marcu odbyło się spotkanie Przewodniczącego RMK i urzędników miejskich z przedstawicielami rodzinnych ogrodów działkowych, w najbliższy poniedziałek 6 maja odbędzie się spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych. Z kim planowane jest kolejne spotkanie?

-  Pomysłów jest sporo, mieszkańcy mają duże oczekiwania. Na pewno odbędzie się spotkanie ze środowiskami małych klubów sportowych. Ale pewnie dopiero po wakacjach, ze względu na bardzo napięty grafik czerwcowy – zapowiada Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Małgorzta Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-04-30
Data aktualizacji: 2019-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź