Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs dla meleksów ogłoszony

Posiadacze meleksów mogą odetchnąć z ulgą. Nie będzie dalszego ograniczania liczby identyfikatorów, dzięki którym elektryczne pojazdy mogą poruszać się po ścisłym centrum Krakowa.

Przedsiębiorcy związani z meleksami zjawili się na wczorajszym (11 kwietnia) posiedzeniu Komisji Promocji i Turystyki. Ich obawy budziła zapowiedź o ograniczeniu liczby identyfikatorów z 70 do 35. Prezydent wycofał się jednak z tego pomysłu. Fakt ten ucieszył również radnych, którzy w zdecydowanej większości opowiadali się za utrzymaniem dotychczasowej liczby wjazdówek.

Jak poinformowali prezydenccy urzędnicy, Prezydent wydał zarządzenie, na mocy którego ogłosił konkurs ofert na świadczenie usług przewozu osób pojazdami wolnobieżnymi z napędem elektrycznym (meleksami) na obszarze parku kulturowego Stare Miasto. Ponadto „meleksiarze” zostali poinstruowani, że chcąc przystąpić do konkursu powinni złożyć oferty osobiście, do 24 kwietnia.

Radni poruszyli także kwestię hałasu w centrum miasta, który mimo obowiązywania przepisów o zakazie korzystania z wzmacniaczy i głośników, wciąż jest uciążliwy dla mieszkańców. - Hałas, obok zanieczyszczenia powietrza i trudności z parkowaniem to główny problem dla mieszkańców centrum – mówił radny Aleksander Miszalski. Jak jednak wyjaśniła Małgorzata Mrugała, Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska, normy hałasu dla centrum Krakowa są naprawdę bardzo restrykcyjne i nie da się ich już praktycznie podwyższyć. Zastępca komendanta Straży Miejskiej Radosław Gądek zapewnił, że jedyne co można robić to interweniować i karać mandatami osoby, które nie stosują się do norm hałasu, co też straż miejska czyni. 

Na posiedzeniu poruszona miała zostać także kwestia budowy kolejnych parków kulturowych, ale temat ten został przełożony na kolejne posiedzenie komisji.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-04-12
Data aktualizacji: 2019-04-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź