Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kto zostanie Krakowskim Ambasadorem Wielokulturowości?

Jeszcze do dzisiaj Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa czeka na kandydatury w konkursie o tytuł Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości. Mieszkańcy mogą zgłaszać osoby, instytucje, czy organizacje pozarządowe, lub nieformalne grupy, działające na rzecz dialogu międzykulturowego.

- Tytuł Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości będziemy wręczać po raz pierwszy. To nasza odpowiedź na zmieniający się świat i dyskusje o roli różnych kultur i ich potrzebach w naszym mieście. Wielokulturowość dobrem, które nas wszystkich wzbogaca i poszerza nasze horyzonty – mówił Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Konkurs to następstwo programu „Otwarty Kraków” realizowanego od 2016 r. Obejmuje on szereg działań na rzecz tworzenia społeczeństwa żyjącego we wspólnocie, wykorzystującego do rozwoju potencjał przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców. Celem programu jest realizacja polityki otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców poprzez budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności oraz świadomości i wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości; kształtowanie postawy tolerancyjnej wobec cudzoziemców, mniejszości narodowych i etnicznych.

Uchwałę w sprawie ustanowienia tytułu w ubiegłym roku podjęła Rada Miasta Krakowa. Celem konkursu jest promowanie zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracja mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, os. Centrum C 10, 31-931 Kraków, pokój 102, tel. 12 616 7821. Kandydatury rozpatrzy Kapituła Wielokulturowości, a zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali. Szczegółowe informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej otwarty.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-04-15
Data aktualizacji: 2019-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź