Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ścieżki rowerowe zgodnie z planem

Informacja Prezydenta Krakowa na temat ścieżek rowerowych w Krakowie była głównym punktem posiedzenia Komisji Infrastruktury. Radni zaopiniowali również jeden projekt uchwały.

Temat ścieżek rowerowych zreferował Krzysztof Migdał, zastępca dyrektora ZIKiT-u. Pochwalił się wykonaniem wszystkich ścieżek, których budowę zaplanowano na 2012 rok oraz omówił po krótce plany na rok obecny. Radnych interesowało przede wszystkim, ile jest wszystkich ścieżek rowerowych, a pytał o to przewodniczący komisji Wojciech Wojtowicz. Teodozja Maliszewska pytała, czy więcej ścieżek rowerowych będzie budowanych na terenie północnego Krakowa. Odpowiedzi usatysfakcjonowały radnych, którzy dowiedzieli się, że wszystkich ścieżek jest ponad 100 kilometrów, a w planie są również te w północnym Krakowie, w pobliżu Ronda Ofiar Katynia, Ikei i ul. Opolskiej.

Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/156/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem bądź zarządzającym jest Gmina Miejska Kraków udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów. W tym przypadku chodziło tylko o drobną zmianę w załączniku do uchwały, określającą liczbę przystanków i dworców komunikacyjnych. (BS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-01-08
Data aktualizacji: 2013-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź