Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wkrótce przebudowa schroniska dla zwierząt

Umowa na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej została podpisana. Poinformował o prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas dorocznego, charytatywnego koncertu „Granie na SZczekanie”, który odbył się 8 października w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie / materiały prasowe

- Chcemy, aby w ciągu paru lat schronisko przemieniło się w nowoczesną placówkę, gdzie zwierzęta w godziwych warunkach czekają na swoich nowych właścicieli – powiedział Jacek Majchrowski.

Umowa w sprawie przebudowy schroniska została podpisana 4 października, w Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, a jego wykonawcą jest konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk. Wartość kontraktu to 4,7 mln zł

Schronisko dla zwierząt

To będzie kolejny etap przebudowy schroniska przy ul. Rybnej. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożeniem infrastruktury podziemnej. Część z prac powinna rozpocząć się już w tym roku.

W poprzednich latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

schronisko dla zwierząt

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-09
Data aktualizacji: 2018-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź