Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto nowoczesnej turystyki

Certyfikowanie usług turystycznych, zdobywanie nowych grup turystycznych z odległych rejonów świata, czy stworzenie nowoczesnych atrakcji turystycznych to tylko niektóre z zagadnień jakimi zajmowali się radni z Komisji Promocji i Turystyki.

Fot. Wiesław Majka

Na posiedzeniu Komisji prezentowała się Izba Gospodarcza RH plus, która zrzesza restauratorów, hotelarzy, operatorów turystyki i organizatorów kultury. Jej przedstawiciel, Bartosz Kaczmarczyk przedstawił ciekawe rozwiązania. Przede wszystkim jednym z najważniejszych kierunków, jakim powinna podążać krakowska turystyka jest trafienie do zamożniejszego turysty. Ma pomóc w tym ściślejsza współpraca branży turystycznej z liniami lotniczymi i lotniskiem w Balicach, gdyż jednym z warunków jest powstanie nowych połączeń lotniczych z dużymi europejskimi i światowymi miastami. Otwarcie się na rozsianą po świecie prawie 20-milionową Polonię, może przynieść także duże zmiany w turystyce. Choć Miasto od wielu lat bierze udział w targach touroperatorskich, to jednak Bartosz Kaczmarczyk zaznaczył, iż dobrze byłoby trafiać także do grup azjatyckich.

Ważna kwestią jest przede wszystkim poszerzenie liczby nowoczesnych atrakcji, takich jak: aktywizacja Nowej Huty (Pałac Dożów, Muzeum Zabytkowych Samochodów), Festiwal Robotów i Nowych Technologii, Szlak Modernistycznej Architektury.

Radnych oraz gości interesowała propozycja utworzenia certyfikatów branżowych. Certyfikat będzie narzędziem dla turysty umożliwiającym wybór uczciwego przedsiębiorcy, od taksówki z lotniska przez hotel, restaurację, sklep z pamiątkami po miejsca oferujące rozrywkę kulturalną.

Certyfikat będzie przyznawany przez Izbę, z patronatem Miasta Krakowa, które będzie brało aktywny udział w jego stworzeniu.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2018-08-31
Data aktualizacji: 2018-08-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź