Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jest szansa na wykonawcę dla przebudowy schroniska dla zwierząt

W przetargu na przebudowę schroniska dla zwierząt, który ogłosił Zarząd Inwestycji Miejskich, wpłynęły dwie oferty. Obie przekraczają kwotę zapisaną na to zadanie. Prawdopodobnie złożony będzie wniosek o zwiększenie środków, by móc rozstrzygnąć przetarg i rozpocząć inwestycję.

Fot. Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

To już drugie podejście do wyłonienia wykonawcy na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. W pierwszym przetargu oferty okazały się zdecydowanie zbyt duże jak na możliwości finansowe miasta, dlatego zamówienie zostało unieważnione.

ZIM w Krakowie podjął decyzję o zmianie zakresu zadania i w lipcu ogłosił drugi przetarg. Tym razem wpłynęły dwie oferty: pierwsza na kwotę 4 979 669,30 zł brutto złożona przez firmę Murkrak sp. z o.o., druga na kwotę 4 765 000,00 zł brutto to propozycja konsorcjum firm „ATB” i „Jarkop”.

Obie oferty o około 25 proc. przekraczają kwoty zapisane na przebudowę schroniska w dokumentach finansowych miasta. - Na szczęście nie ma powtórki z pierwszego przetargu, gdzie oferty były wielokrotnie wyższe niż kwota, jaką dysponowaliśmy. Dlatego będziemy chcieli wkrótce złożyć wniosek do Rady Miasta Krakowa o zwiększenie środków na to zadanie. Zależy nam, żeby jak najszybciej rozpocząć przebudowę schroniska – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM w Krakowie.

Przypomnijmy, że zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożenie infrastruktury podziemnej.

Szczegółowe informacje z otwarcia ofert na stronie internetowej zim.krakow.pl.

 

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-08-17
Data aktualizacji: 2018-08-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź