Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Coraz bliżej inicjatywy lokalnej

Inicjatywa lokalna to obok budżetu obywatelskiego ważne narzędzie samorządowe dla mieszkańców Krakowa. Jak będzie wyglądać procedura i co przyniosły konsultacje społeczne? O tym mówiono podczas posiedzenia Komisji Dialogu Obywatelskiego.

Fot. TNS

Uchwałę w sprawie inicjatywy lokalnej Rada Miasta podjęła już w 2014 roku. Jednak wciąż nie jest w pełni wykorzystana. W związku z tym biuro MOWIS podjęło czynności mające na celu usprawnienie działania i zmianę sposobu finansowania inicjatywy lokalnej. Aktualizacja uchwały, o której dyskutowali radni, umożliwi faktyczną realizację inicjatywy lokalnej. Zmiany dotyczą m.in. zasad zgłaszania i oceny wniosku oraz zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektów IL. Wszelkie nowelizacje w uchwale były możliwe dzięki szeregom konsultacji. Pierwszy etap konsultacji odbywał się od stycznia do marca 2017 roku. Było to przygotowanie założeń dokumentu. Drugi etap, w którym składano uwagi do dokumentu, odbywał się od 27 kwietnia do 31 maja br.

Najważniejszymi elementami, które przyniesie nowelizacja uchwały jest:

- przeniesienie finansowania z Rad Dzielnic na budżet Miasta,

- skrócenie czasu procedowania wniosku do miesiąca,

- uproszczenie kryteriów oceny wniosków.

- Dzięki inicjatywie lokalnej większe szanse na realizacje będą miały wszystkie lokalne projekty dotyczące zieleni - stwierdziła radna Anna Szybist. Na zadania inicjatywy lokalnej przewidziano kwotę ok. 200 tys. zł. Radni jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.

Dokładne kryteria i informacje.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2017-08-30
Data aktualizacji: 2017-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź