Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bronowice zyskały drugie Centrum Aktywności Seniorów

29 czerwca w Bronowicach otwarto drugie Centrum Aktywności Seniorów. Otwarcie miało charakter oficjalny, bo placówka rozpoczęła swoją działalność już 1 czerwca. Mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Na Błonie 15b (wejście od strony boiska Orlik), a prowadzi ją Stowarzyszenie „Seniorzy Razem”.

Fot. Alicja Gackiewicz

Centra Aktywności Seniorów to miejsca spotkań, integracji i aktywizacji osób starszych. Seniorzy mogą tu poszerzać swoją wiedzę, nabywać nowe umiejętności, dzielić się doświadczeniami i miło spędzać czas. Mieszkańcy Bronowic od dwóch lat korzystają z oferty CAS-u „Źródło”, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Lajkonik” (ul. Bandtkiego 19). Teraz, wraz z otwarciem nowej placówki, oferta skierowana do starszych mieszkańców dzielnicy znacznie się poszerzy.

CAS „Seniorzy Razem” organizuje m.in. spotkania integracyjne, w tym międzypokoleniowe (dysponuje kawiarenką), zajęcia manualne, gimnastyczne, kursy komputerowe, warsztaty z wiedzy obywatelskiej, nordic walking, zajęcia z muzykoterapii i tenisa stołowego. Harmonogram zajęć na każdy miesiąc jest zamieszczany tutaj.

Krakowska sieć CAS-ów liczy obecnie 24 placówki. Cztery z nich rozpoczęły działalność 1 czerwca. Są to: „Prądnik Biały” (Prądnik Biały), „Siódemka Centrum” (Mistrzejowice), „Na Stoku” (Wzgórza Krzesławickie) oraz „Seniorzy Razem” w Bronowicach. Docelowo sieć będzie liczyła 54 centra (po trzy w każdej dzielnicy).

CAS „Seniorzy Razem” w Bronowicach to kolejna placówka, która na swoją siedzibę wybrała szkołę. Jak podkreśla doradca prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anna Okońska-Walkowicz taka lokalizacja stwarza pole do współpracy między pokoleniami i sprzyja realizacji gminnego programu PASIOS, który kładzie nacisk m.in. na integrację międzypokoleniową i edukację do starości.

Inne placówki funkcjonujące w budynku szkoły to: CAS „117” przy ul. Kurczaba 15, CAS „Młodzi Duchem” na os. Dywizjonu 303 bl. 66 oraz CAS „Miechowity”, zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Miechowity 6. Ponadto CAS „Nie dzieli nas wiek”, który mieści się na ul. Weissa 8/21, blisko współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 119 na ul. Czerwieńskiego 1.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-30
Data aktualizacji: 2017-06-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź