Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zgłoś kandydata do tytułu Filantropa Krakowa za rok 2016!

Trwa nabór zgłoszeń kandydatów do tytułu Filantropa Krakowa A.D. 2016. Jeśli więc znasz osobę, organizację, instytucję lub firmę, która bezinteresownie niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom naszego miasta, nie zwlekaj! Jeszcze tylko do 31 marca Biuro MOWIS przyjmuje propozycje, spośród których wyłonieni zostaną laureaci szczególnie zasłużeni w roku 2016.

Fot. Wiesław Majka

Już od 17 lat Kraków nagradza osoby i instytucje zaangażowane w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących mieszkańców. – Tytuł Filantropa Krakowa daje nam możliwość wydobycia z cienia ludzi, którzy poświęcają dla potrzebujących swoje pieniądze, czas i działalność. Jest to o tyle ważne, że czynią to głównie dla dzieci i osób starszych będących w potrzebie. Z reguły jest to pomoc, która trwa wiele lat – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Corocznie przyznawane są łącznie co najwyżej trzy tytuły w dwóch kategoriach:

  1. za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom,
  2. za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego kandydata do tytułu. Zgłoszenia do 31 marca przyjmuje Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych UMK, os. Centrum C10, 31-931 Kraków.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na miejskim portalu dla organizacji pozarządowych.

Konkurs o tytuł Filantropa Krakowa jest ogłaszany przez prezydenta Krakowa od 2000 roku. Wtedy to Rada Miasta Krakowa, kierując się intencją wspierania, prowadzenia i rozwoju działalności charytatywnej, ustanowiła tytuł Filantrop Krakowa. Prezydent Krakowa powołuje Bractwo Filantropii, które opiniuje kandydatury do tytułu. Laureaci tytułu otrzymują nagrody w postaci symbolicznego berła, aktu nadania oraz znaczka „Filantrop Krakowa”. Dodatkowo mogą być uhonorowani wymienianiem ich jako Filantropów Krakowa w wydawnictwach Miasta dotyczących działalności filantropijnej. Laureaci mają prawo używania znaku graficznego tytułu przez okres 5 lat.

Listę wszystkich wyróżnionych za lata 1999/2000–2015 można zobaczyć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Uwagi:

  1. Każdy podmiot, który uzna za zasadne, ma prawo do zgłaszania kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. (rok nadania tytułu).
  2. Zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem.
  3. Do zgłoszenia kandydatury może być dołączona inna, dodatkowa dokumentacja, którą zgłaszający uzna za pomocną dla prac Bractwa Filantropii.
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-28
Data aktualizacji: 2017-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź