Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

To już 17. edycja konkursu Filantrop Krakowa

Znasz osobę, organizację, instytucję lub firmę, która bezinteresownie niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom naszego miasta? Uważasz, że powinna dołączyć do grona wyróżnionych tytułem Filantropa Krakowa? Nie zwlekaj, zgłoś jej kandydaturę do Biura MOWIS. Możesz to zrobić najpóźniej do 31 marca.

Fot. Wiesław Majka

Już od 17 lat tytuł Filantropa Krakowa przyznawany jest osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne działania dobroczynne na rzecz potrzebujących krakowian. Co roku prezydent Krakowa przyznaje co najwyżej trzy tytuły w dwóch kategoriach: za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom oraz za najciekawszą formę i efektywność filantropii. Laureatów wyłania Bractwo Filantropii powołane przez prezydenta Krakowa.

Wyróżnieni otrzymują nagrody w postaci symbolicznego berła, aktu nadania oraz znaczka „Filantrop Krakowa”. Dodatkowo mogą być honorowani jako Filantropi Krakowa w wydawnictwach Miasta dotyczących działalności filantropijnej. Przez 5 lat mogą też używać znaku graficznego tytułu Filantropa Krakowa.

Wśród laureatów znajdują się m.in. ksiądz Jan Seremak z parafii św. Brata Alberta w Krakowie, Fundacja Radia ZET, Barbara i Zenon Hajdugowie i Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.

Listę wszystkich wyróżnionych za lata 1999/2000–2015 można zobaczyć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Termin składania zgłoszeń kandydatów do tytułu Filantropa Krakowa 2016 upływa 31 marca. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych UMK, os. Centrum C10, 31-931 Kraków.
 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-14
Data aktualizacji: 2017-03-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź