Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rower dla każdego i na każdą kieszeń. Jak korzystać z Wavelo?

Od 1 marca krakowianie mogą korzystać z nowego systemu roweru miejskiego Wavelo, który oprócz innowacji technicznych, wprowadził rozbudowany cennik, dostosowany do różnych potrzeb użytkowników. Jeśli zatem korzystacie z roweru miejskiego codziennie, zachęcamy do wykupienia abonamentu, a jeżeli nie planujecie regularnych podróży, skorzystajcie z opcji „pay as you go”, czyli płacę tyle, ile jadę.

Załóżmy, że codzienny dojazd do pracy zajmuje Wam 40 minut w jedną stronę. Jeżeli wybierzecie abonament za 24 zł miesięcznie, to nie dopłacicie do swojej podróży ani złotówki, w dodatku wyjdzie ona taniej niż podróż komunikacją miejską i samochodem. Aby spokojnie dojechać do pracy, polecamy wcześniej przejechać całą trasę orientacyjnie, tak aby na drugi dzień poranna podróż była czystą przyjemnością.

Dla osób, które muszą pokonać większą odległość i chcą na przykład połączyć podróż rowerem miejskim i komunikacją, polecamy taryfę za 19 zł miesięcznie, pokrywającą jazdę przez 60 minut dziennie. Warto zauważyć, że po dwóch latach koszt wypożyczeń roweru miejskiego w takiej opcji, zrówna się z kosztem zakupu używanego roweru, a rower miejski Wavelo wyposażony jest w wiele udogodnień, np. w wał Cardana zastępujący łańcuch, komputer pokładowy z GPS i oświetlenie LED. 

Jeśli potrzebujesz środka transportu na krótko, powiedzmy 10 minut, bo jesteś spóźniony w drodze na spotkanie, albo masz daleko do przystanku? Wtedy korzystając z Wavelo, zapłacisz około 60 groszy. Pamiętaj, że taryfa „pay as you go” dedykowana jest właśnie dla osób, które potrzebują skorzystać z roweru na kilka minut, np. przejechać dwa przystanki, ponieważ uciekł im tramwaj. Wtedy jadąc na rowerze, nadgonią one stracony czas jak i zapłacą za jazdę mniej niż za bilet KMK.

W przypadku zaplanowanego zwiedzania Krakowa z przyjaciółmi w weekend, Wavelo proponuje wybrać abonament za 29 zł (12 godzin w ciągu 1 dnia) i połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odkrywanie Krakowa i ruch na świeżym powietrzu.

Warto dodać, że cennik wypożyczeń rowerów miejskich opracowała firma Wavelo, podkreślając, że jest to oferta dostosowana do oczekiwań rynku. ZIKiT ze swojej strony będzie przyglądać się jak funkcjonuje system i sugerować rozwiązania najlepsze z punktu widzenia mieszkańców.

 

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-09
Data aktualizacji: 2017-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź