Komunikat archiwalny

Kontrolerzy strefy wśród Pogromców Bazgrołów

Od początku stycznia kontrolerzy strefy płatnego parkowania podczas swoich rutynowych obowiązków zwracają uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Dotyczy to szczególnie zabytkowego centrum miasta.

Kontrolerzy strefy wśród Pogromców Bazgrołów
Fot. pogromcybazgrolow.com

Od stycznia w akcję Pogromcy Bazgrołów włączyli się kontrolerzy strefy płatnego parkowania.

– Bardzo doceniamy działania pracowników krakowskiego MPK, które od kilku lat skutecznie walczy z bazgrołami nie tylko na swoich pojazdach, ale także pomaga nam w ograniczeniu liczby pomalowanych budynków i innych obiektów w mieście. Cieszymy się, że do akcji włącza się kolejna miejska spółka. Dzięki temu mamy kolejną grupę zawodową, której leży na sercu estetyczna przestrzeń Krakowa – mówi Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczania Bazgrołów w Krakowie.

- Strefę płatnego parkowania codziennie patroluje ok. 60 kontrolerów. Od początku stycznia, poza swoimi obowiązkami wynikającymi z kontroli strefy, nasi pracownicy zwracają uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Dotyczy to szczególnie zabytkowego centrum miasta.W ten sposób włączamy się w działania na rzecz wizerunku naszego miasta – mówi Piotr Kącki Prezes Miejskiej Infrastruktury Sp. z o.o. Przypomina również, że kontrolerzy zwracają uwagę na podejrzane zachowania. - W uzasadnionych przypadkach kontrolerzy będą informować odpowiednie służby – podkreśla Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także