Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kontrolerzy strefy wśród Pogromców Bazgrołów

Od początku stycznia kontrolerzy strefy płatnego parkowania podczas swoich rutynowych obowiązków zwracają uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Dotyczy to szczególnie zabytkowego centrum miasta.

Fot. pogromcybazgrolow.com

Od stycznia w akcję Pogromcy Bazgrołów włączyli się kontrolerzy strefy płatnego parkowania.

– Bardzo doceniamy działania pracowników krakowskiego MPK, które od kilku lat skutecznie walczy z bazgrołami nie tylko na swoich pojazdach, ale także pomaga nam w ograniczeniu liczby pomalowanych budynków i innych obiektów w mieście. Cieszymy się, że do akcji włącza się kolejna miejska spółka. Dzięki temu mamy kolejną grupę zawodową, której leży na sercu estetyczna przestrzeń Krakowa – mówi Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczania Bazgrołów w Krakowie.

- Strefę płatnego parkowania codziennie patroluje ok. 60 kontrolerów. Od początku stycznia, poza swoimi obowiązkami wynikającymi z kontroli strefy, nasi pracownicy zwracają uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Dotyczy to szczególnie zabytkowego centrum miasta.W ten sposób włączamy się w działania na rzecz wizerunku naszego miasta – mówi Piotr Kącki Prezes Miejskiej Infrastruktury Sp. z o.o. Przypomina również, że kontrolerzy zwracają uwagę na podejrzane zachowania. - W uzasadnionych przypadkach kontrolerzy będą informować odpowiednie służby – podkreśla Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-17
Data aktualizacji: 2017-01-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź