Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zobacz, jak promuje się Wavelo

System Wavelo zachęca do korzystania i wypożyczania rowerów miejskich. W tym celu zrealizowany został film instruktażowo-promocyjny na temat zastosowanych rozwiązań najnowocześniejszego systemu rowerów miejskich w Polsce.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W tym roku Kraków zdecydował się na całkowitą przebudowę najstarszej w Polsce sieci rowerów miejskich, udzielając długoletniej koncesji na zarządzanie systemem. W październiku tego roku na ulicach miasta pojawiła się pierwsza, pilotażowa partia rowerów. Od wiosny 2017 roku, krakowianie i turyści będą mieć do dyspozycji ponad 1500 nowoczesnych jednośladów i 150 stacji w całym mieście.

System umożliwia szybkie i bezobsługowe wypożyczanie jednośladów specjalnie zaprojektowanych do wygodnego poruszania się po mieście. Rower możesz wypożyczyć i zwrócić na dowolnej stacji, jest to więc idealne rozwiązanie na przejazdy „w jedną stronę”.

Jak działa Wavelo?

Najpierw należy wybrać plan abonamentowy i założyć konto w systemie. Jako aktywny użytkownik, możesz wypożyczać i zwracać rowery na wszystkich stacjach Wavelo. Koszt wypożyczenia jest zależny od Twojego abonamentu.  

Ile kosztuje korzystanie z rowerów Wavelo?

W pierwszej fazie systemu, dostępne są cztery plany abonamentowe, zawierające 60 lub 90 darmowych minut dziennie. Abonament 60 minut kosztuje 19 zł miesięcznie lub 179 zł przy płatności za cały rok z góry (oszczędzasz 49 zł). Abonament 90 minut kosztuje odpowiednio 24 zł lub 224 zł (oszczędzasz 64 zł). Dodatkowe plany abonamentowe będą dostępne na wiosnę 2017. 

Jak wypożyczyć rower?

Najpierw musisz się zarejestrować. W trakcie rejestracji, otrzymasz 6-cyfrowy numer konta oraz wybierzesz swój PIN. Kiedy znajdziesz się na jednej z naszych stacji, podejdź do roweru i wprowadź swój numer konta oraz PIN. Następnie wyjmij blokadę, umieść ją w uchwycie znajdującym się na lewej stronie roweru i gotowe! 

Cennik

  • 19 złotych miesięcznie lub 179 złotych rocznie (oszczędzasz 49 złotych) - 60 darmowych minut dziennie;
  • 24 złote miesięcznie lub 224 złote rocznie (oszczędzasz 64 złote) - 90 darmowych minut dziennie.

Dodatkowe opłaty, jednolite dla wszystkich planów:

  • 0,05 zł - każda kolejna minuta po wykorzystaniu czasu abonamentowego
  • 3 zł - zapięcie roweru poza stacją
  • 100 zł - zapięcie roweru poza systemem
  • +1 zł - bonus za przyprowadzenie roweru do stacji

Więcej informacji w filmie promocyjnym i na stronie internetowej Wavelo.

Rowery Wavelo utrzymywane są przez firmę BikeU, polskiego operatora bezobsługowych wypożyczalni miejskich. Od 2014 roku BikeU jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

promocja wavelo rowery plakat

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-11-25
Data aktualizacji: 2016-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź