Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Parkingi śródmiejskie coraz chętniej wybierane przez kierowców

Październik to kolejny rekordowy miesiąc dla parkingów śródmiejskich zarządzanych przez spółkę Miejska Infrastruktura. Przykładowo – październikowe przychody w parkingu „Przy Muzeum” były o 120 proc. wyższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Coraz bardziej popularny wśród kierowców jest parking „Stare Podgórze”.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– W październiku, w porównaniu z wrześniem, wzrosła liczba pojazdów, które zaparkowano w parkingu „Stare Podgórze” o przeszło 40 proc. i wynosiła blisko 4,4 tys. (we wrześniu ponad 3100 pojazdów) – informuje Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury. W stosunku do ubiegłego miesiąca wzrosła również liczba sprzedanych abonamentów.

- Samych abonamentów miesięcznych sprzedaliśmy trzy razy więcej niż we wrześniu (20), a wszystkich abonamentów 44, co oznacza wzrost o ok. 30 proc. - dodaje Kącki. W przypadku tego parkingu w tygodniu nadal dominują postoje popołudniowe, natomiast w soboty postoje przedpołudniowe. Z kolei parkingu „Przy Muzeum” wybierają kierowcy na dłuższe postoje.

Warto wiedzieć, że parkingi, którymi zarządza Miejska Infrastruktura oferują atrakcyjny cennik za postój, w wielu przypadkach opłata jest niższa niż w strefie. Pierwsze 30 minut to jedynie 1,5 zł, za godzinę zapłacimy 3 zł, a abonament dobowy wyceniono na 25 zł. Porównując do opłat w strefie: w przypadku postoju przy chodniku za 10 godzin od 10 do 20 zapłacimy 31,60 zł, czyli więcej niż za całą dobę w parkingach zarządzanych przez Miejską Infrastrukturę.

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-11-03
Data aktualizacji: 2016-11-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź