Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejne wyroki w sprawie kierowców bez licencji

Krakowski sąd wydał kolejne wyroki na kierowców bez licencji: do Magistratu wpłynęło kolejnych osiem wyroków orzeczonych wobec takich osób.

Urząd Miasta Krakowa od wielu lat prowadzi działania nakierowane na ujawnianie wykroczeń w trakcie wykonywania przewozu osób w sposób niezgodny z uregulowaniami ustawy o transporcie drogowym. Każdy stwierdzony przypadek wykonywania usług przewozowych osób bez wymaganej licencji, znalazł swój finał sądzie na podstawie złożonych przez krakowski Magistrat wniosków o ukaranie kierowców za popełnienie wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu z art. 60 §1 Kodeksu wykroczeń.

Poniżej tabelaryczne zestawienie wydanych w latach 2011-2016 przez krakowskie sądy wyroków wobec nielegalnych przewoźników osób:

kontrole taxi - tabela

W związku z powtarzającymi się nieprawidłowościami w zakresie przewozów osób, Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców zapowiada, że w celu zwalczania nieuczciwej konkurencji, w dalszym ciągu będzie sprawował na terenie Krakowa nadzór nad tą działalnością.

Przypomnijmy, że każdy odpłatny przewóz osób, bez względu na sposób zamówienia i realizacji tej usługi, a także metodę płatności za nią, np. bezgotówkową, podlega ustawie o transporcie drogowym.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-09
Data aktualizacji: 2016-09-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź