Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wśród zagranicznych turystów trwa moda na Kraków

Chociaż do wakacji zostało jeszcze kilka tygodni, sezon turystyczny w Krakowie rozkręcił się na dobre! Ilość zagranicznych turystów odwiedzających nasze miasto i zachwalających jego walory w mediach społecznościowych stanowi doskonały prognostyk zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Zagraniczni turyści, którzy mieli już okazję odwiedzić Kraków, pozostają pod wrażeniem naszego miasta i chętnie dzielą się swoją opinią. Rogerio Ramos z Brazylii napisał do Prezydenta Jacka Majchrowskiego: „Odwiedziliśmy Kraków z żoną w ubiegłym miesiącu i zakochaliśmy się w tym mieście. Miasto jest cudowne, mieszkańcy są cudowni i uprzejmi, klimat, energia i pozytywne wibracje miasta są naprawdę niesamowite. Piękne miejsca do zwiedzania. Chciałbym kiedyś powrócić do Krakowa, a nawet tam zamieszkać!”

„Kraków jest zadziwiający i, w pewnym sensie, jedyny w swoim rodzaju” – pisze z kolei na swoim blogu rosyjski dziennikarz Aleksey Pevnev, którego wpis można przeczytać tutaj. „Wystarczy raz tutaj przyjechać, a zajmie on osobne miejsce w waszych sercach. Nikt nie jest w stanie się oprzeć jego aurze i czarowi (…). Kraków dosłownie oddycha historią, jego stare uliczki i budynki mogą opowiedzieć uważnemu obserwatorowi niejedną historię, zdradzić swoje tajemnice i sekrety”. Swoją wędrówkę po Krakowie dziennikarz ilustruje pięknymi zdjęciami. Opisuje również przygotowania miasta do Światowych Dni Młodzieży i daje praktyczne rady tym, którzy chcieliby wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Nie może nie cieszyć pokaźna ilość pozytywnych komentarzy rosyjskich internautów pod artykułem. „Piękne miasto z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Trudno o lepsze miejsce dla takiego wydarzenia” – komentuje bloger. „Do Krakowa chcę bardziej niż do Paryża” – pisze inny użytkownik.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-06-08
Data aktualizacji: 2016-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź