Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe wykazy imprez na placach miejskich

Miasto Kraków przygotowuje nowe wykazy imprez stałych, które będą mogły być organizowane na placach miejskich. Jednym z założeń zaktualizowanych katalogów jest odciążenie Rynku Głównego, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Wprowadzenie nowych regulacji planowane jest już na wiosnę tego roku.

Stworzenie katalogów imprez cyklicznie odbywających się na placach miejskich zapewni im charakter stałych przedsięwzięć, które są wyróżnione spośród innych wydarzeń, jakie mogą się odbywać w tych miejscach. Wykazy umożliwią także zaplanowanie w skali całego roku kalendarzowego rezerwacji placów miejskich w celu ich bezkolizyjnego udostępnienia organizatorom wydarzeń.

– Nowy wykaz imprez stałych na Rynku Głównym to również odpowiedź na apele mieszkańców, którzy domagali się ograniczenia hałaśliwych imprez na tym placu. Liczymy, że zaproponowany przez nas katalog spełni ich oczekiwania – podkreśla Tomasz Popiołek, Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych.

Zgodnie z założeniami:

  • na Rynku Głównym ilość imprez została ograniczona do tych najbardziej prestiżowych,
  • na Małym Rynku planowane są imprezy o charakterze historycznym, kulturalnym i promocyjnym dla Krakowa,
  • na Placu Szczepańskim planowane są imprezy o charakterze zdrowotnym oraz kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem wystaw,
  • na Placu Wolnica odbywać się będą przede wszystkim imprezy o charakterze kulinarnym.
pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-02
Data aktualizacji: 2016-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź