Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielkie sadzenie drzew

Rozpoczęło się jesienne sadzenie drzew na terenie Krakowa. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W Krakowie nie tylko wycina się drzewa, ale i sadzi. Właśnie ruszyła akcja jesiennego sadzenia nowych okazów drzew i krzewów. Krakowska flora wzbogaci się o klony, jarząby, lipy i brzozy. Nie zabraknie też niewielkich drzew owocowych, które szczególnie ładnie prezentują się wiosną podczas kwitnienia. Łącznie w ramach jesiennej akcji, w naszym mieście nasadzonych zostanie 1190 drzew i 939 krzewów. Najwięcej drzew posadzonych zostanie na terenie Nowej Huty, zaś najwięcej krzewów w Podgórzu.

Środki w wysokości 430 tysięcy złotych pochodzą z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wykaz drzew i krzewów, które nasadzane są podczas jesiennej akcji wraz z podziałem na poszczególne dzielnice dostępny jest na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.(M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-15
Data aktualizacji: 2012-10-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź