Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zadbaj o swoje serce - bezpłatne badania w Galerii Bronowice

Już w najbliższą niedzielę, 16 listopada, w Galerii Bronowice odbędzie się ogólnopolska kampania "Zadbaj o swoje serce". Tego dnia będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań, m.in. EKG, pomiaru ciśnienia i oznaczenia poziomu cholesterolu we krwi, a także zasięgnąć porad dietetyka i lekarzy specjalistów.

Współczesne tempo życia nie sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia, szczególnie kondycji serca czy utrzymania prawidłowego ciśnienia tętniczego. Co możemy zrobić, aby o nie zadbać? Odpowiedź będzie można znaleźć w niedzielę w Galerii Bronowice podczas akcji „Zadbaj o swoje serce". Jej celem jestpodniesienie świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, szczególnie nadciśnienia i hipercholesterolemii, które są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszego społeczeństwa.

W godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Bronowice na wszystkich chętnych będą czekać specjalnie przygotowane stanowiska. Można będzie skorzystać z konsultacji kardiologicznych, porozmawiać z lekarzami na temat kłopotów zdrowotnych czy profilaktyki związanej z kondycją serca, wysłuchać wykładów o zdrowym żywieniu. Oprócz spotkań z lekarzami, badań cholesterolu, EKG, ciśnienia krwi, można będzie również dowiedzieć się, czym jest i jak obliczyć wskaźnik BMI, jak zachować prawidłową wagę czy dostosować dietę do trybu życia. Specjaliści związani z kampanią zachęcać też będą do zdrowego odżywiania i regularnego poddawania się badaniom okresowym.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Telemedycyna Polska, przy współpracy z Optima Cardio, gospodarzem - Galeria Bronowice.

Bezpłatne badania i porady w Galerii Bronowice przy ul. Stawowej 61, odbędą się 16 listopada, w godz. 10.00-18.00.

plakat

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-13
Data aktualizacji: 2014-11-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź