Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wakacje w Krakowie

Zamierzasz spędzić wakacje w Krakowie? Nie masz pomysłu na to co zrobić z wolnym czasem? Skorzystaj z bogatej oferty, którą przygotowały m.in. domy kultury, międzyszkolne ośrodki sportowe, młodzieżowe domy kultury, a także biblioteki, muzea i kluby sportowe.

W ofercie placówek kulturalnych znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, fotograficzne, warsztaty rękodzielnicze, taneczne, dziennikarskie, zawody i turnieje sportowe, spacery po Krakowie i odkrywanie atrakcji Małopolski.

Zajęcia organizują kilkadziesiąt instytucji m.in. domy kultury ze swoimi filiami (DK Podgórze, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Nowohuckie Centrum Kultury, Śródmiejski Ośrodek Kultury Kraków Nowa-Huta i Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida).

Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bogatej oferty młodzieżowych domów kultury m.in. MDK „Dom Harcerza" przy ul. Lotniczej, MDK im. J. Korczaka, MDK im. A. Bursy, Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, MDK im. K. I. Gałczyńskiego, MDK przy al. 29 Listopada, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, MDK „Dom Harcerza" przy ul. Reymonta, MDK przy ul. Grunwaldzkiej oraz z oferty międzyszkolnych ośrodków sportowych.

Wakacyjną ofertę przygotowały także biblioteki oraz muzea m.in. Muzeum Historii Fotografii, które zaprasza na warsztaty fotografii i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które zaprasza na spotkania z cyklu Średniowiecze da się lubić.

Jak co roku nie zabraknie także zajęć sportowych - w nowohuckim Centrum Rozwoju Com-Com Zone i na pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego rozgrywane będą zawody w ramach „Juliady 2012". Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w programach: „Animator - Moje Boisko - Orlik 2012", „Mój trener" i „Kraków biega, Kraków spaceruje". Zajęcia organizują także placówki opiekuńczo-wychowawcze wsparcia dziennego podlegające Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

Jak co roku w ramach programu Bezpieczny Kraków będzie można skorzystać z akcji Bezpieczne wakacje w parku wodnym. Bezpieczeństwu będzie także poświęcony festyn Bezpiecznie nad wodą, który 21 lipca odbędzie się na Bulwarze Inflanckim. Z kolei Państwowa Straż Pożarna zaprasza do udziału w akcję Bezpieczne wakacje - otwarte strażnice 2012. W czasie wakacji grupy dzieci i młodzieży będą mogły odwiedzać placówki PSP. (KF)

 

 

DOMY KULTURY [pdf]

MUZEA [pdf]

MŁODZIEŻOWE DOMY I CENTRA KULTURY [pdf]

BIBLIOTEKI [pdf]

DZIAŁANIA MOPS-u [pdf]

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE [pdf]

PROGRAMY SPORTOWE [pdf]

BEZPIECZNE WAKACJE - NAD WODĄ [pdf]

BEZPIECZNE WAKACJE - ZE STRAŻĄ POŻARNĄ [PDF]

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-06-28
Data aktualizacji: 2012-07-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź