Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj (niedziela, 15 kwietnia) w Łagiewnikach odbywa się Święto Miłosierdzia Bożego. Jak co roku, Sanktuarium odwiedzają tysiące pielgrzymów. W związku z uroczystościami wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że Święto Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione w 2000 roku przez Papieża Jana Pawła II. Inspiracji dla uroczystości upatrywać należy w prywatnych objawieniach mistycznych św. siostry Faustyny Kowalskiej, według której ustanowienia tego święta pragnął sam Jezus Chrystus. W Kościele katolickim Święto ku czci Bożego Miłosierdzia obchodzi się w II Niedzielę wielkanocną.

Na terenie Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie organizowane są główne uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia, posługę pełnią piesze patrole Maltańskiej Służby Medycznej i karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zorganizowanych zostało 5 punktów pomocy medycznej oznakowanych krzyżem maltańskim.

W Domu Duszpasterskim (nr 2) będzie skorzystać z ciepłego i zimnego posiłku oraz napojów.

W związku z obchodami Święta Miłosierdzia Bożego nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na ul. Siostry Faustyny, która w dniach 14 i 15 kwietnia 2012 jest zamknięta dla ruchu pojazdów. Na części ul. Fredry od ul. Strumiennej w kierunku ul. Millana, ul. Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dopuszczony jest ruch z ograniczeniami – to znaczy dla mieszkańców, osób uprawnionych, autokarów z pielgrzymami i inwalidów. Zmiany zostały wprowadzone także w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:

Linia 19 – kursuje według specjalnego rozkładu jazdy,

Linia 23 – w godzinach od ok. 7:00 do 19:00 kursuje według specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 10 – jest zawieszona.

Linia 40 – linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy.

Dodatkowe informacje nt. zmian organizacji ruchu:

http://www.milosierdzie.pl/swieto/komunikat.php

Porządek Mszy świętych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie: http://www.milosierdzie.pl/swieto/ (KM)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-04-14
Data aktualizacji: 2012-04-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź