Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rola lidera w edukacji

„Zadania i rozwój przywódców” – to hasło tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji z cyklu „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji?” organizowanej przez Instytut Spraw Publicznych UJ oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji i Era Ewaluacji. Konferencja rozpocznie się w piątek (30 marca) i zakończy w poniedziałek (2 kwietnia). Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Konferencja, w której wezmą udział eksperci oświatowi, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, wizytatorzy, pracownicy ośrodków doskonalenia nauczycieli i przedstawiciele administracji samorządowej, odpowiedzialni za organizację oświaty z całego kraju, będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań przy wdrażaniu nowego systemu nadzoru pedagogicznego.

Szczególne miejsce organizatorzy chcą poświęcić dyskusji na temat wymagań stawianych przez państwo placówkom oświatowym, zdefiniowanym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Omówione zostaną zadania dyrektorów szkół w odniesieniu do tych wymagań. Przedstawione zostaną pomysły na ich realizację oraz dobre praktyki.

Jednym z wiodących tematów będzie także rola liderów we współczesnym systemie edukacji. Sesje eksperckie poprowadzą prelegenci z Polski, ale także m.in. z Czech, Ukrainy, Irlandii, Norwegii czy USA. Odbędą się też sesje refleksyjne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość odniesienia się do omówionych przez ekspertów tematów. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.npseo.pl. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-28
Data aktualizacji: 2012-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź