Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Marzenia krakowskich artystów seniorów

Do 15 lutego w Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów na os. Szkolnym 20 można oglądać pokonkursową wystawę prac krakowskich artystów seniorów
„Starzenie się – życzenia, nadzieje, marzenia”.

Do konkursu plastycznego dla seniorów organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krakowie zgłoszono 39 prac, z których wyłoniono zwycięzców:

I miejsce otrzymała praca pani Jolanty Weltschek pt. „Dziewczynka w czerwonej sukience”;
II miejsca ex aequo przyznano pani Ewie Kalinowskiej – Maćków za prace pt. „Mgielny wrzos” oraz pani Krystynie Kołaczkowskiej za prace pt. „Les Alyscamps”. Komisja konkursowa przyznała również dwa III miejsca, ex aequo dla pani Ewy Bartman za malowidło pt „Wschód słońca nad jeziorem org.” oraz dla pani Janiny Toporek za tkaninę o nazwie „Matka Boska Ostrobramska”. Osiem prac zostało uhonorowanych wyróżnieniami, w tym dwie prace otrzymały wyróżnienia specjalne.

Większość uczestników konkursu to amatorzy, którzy rozpoczęli twórczość plastyczną kilka lat temu, zazwyczaj będąc już na emeryturze lub rencie. Przy bardzo różnorodnej tematyce prac, zawarto w nich wielość spojrzeń na sprawy związane ze starzeniem się. Prace odznaczają się bardzo wysokim poziomem artystycznym.
Konkurs plastyczny dla seniorów o tym samym tytule odbył się również we Frankfurcie nad Menem. Dzięki współpracy pomiędzy miastami partnerskimi Frankfurt nad Menem i Miastem Kraków zostanie wydrukowany album - folder zawierający prace plastyczne seniorów z Frankfurtu nad Menem i prace zgłoszone do Krakowskiego Konkursu Plastycznego. Nagrodzone i wyróżnione prace wezmą udział w czerwcu br. we wspólnej wystawie, która zostanie  zorganizowana w Frankfurcie nad Menem w czasie obchodów Dni Seniora.

Wystawa czynna jest codziennie, od poniedziałku do piątku, do 15 lutego w godzinach od 8.00 do 16.00 w Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów na os. Szkolnym 20. (JD)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-02-07
Data aktualizacji: 2012-02-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź