Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

#krakowheritage

Klasztor dominikanek na Gródku i mur dominikanów

2020-09-18

Kontynuując spacer śladami średniowiecznych obwarowań Krakowa – wzdłuż ulic Westerplatte i św. Gertrudy – mijamy osadzone na dawnych murach zabudowania klasztorne sióstr dominikanek na Gródku, a następnie mur ogrodzeniowy zespołu kościelno-klasztornego ojców dominikanów, będący częścią dawnych murów miasta.

Arsenał Miejski oraz baszty Stolarzy i Cieśli

2020-09-11

Kontynuujemy spacer szlakiem fortyfikacji Krakowa i zapraszamy na ul. Pijarską, gdzie znajduje się Arsenał Miejski, a także baszty Stolarzy i Cieśli. Zachęcamy także, by wybrać się na zrewitalizowany plac Świętego Ducha, który został na nowo otwarty 8 września – w Dniu Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa.  

Brama Floriańska i Barbakan

2020-09-04

W ramach poznawania historii średniowiecznych fortyfikacji Krakowa, które miasto otacza szczególną opieką, zawędrowaliśmy do Bramy Floriańskiej i Barbakanu.

Średniowieczne fortyfikacje Krakowa

2020-08-28

Czy wiecie, że w Kraków był kiedyś otoczony podwójnym murem z 7 bramami i 47 basztami? W kolejnej odsłonie cyklu #krakowheritage prezentujemy średniowieczne fortyfikacje Krakowa, przybliżamy ich historię i zapraszamy na spacer Plantami.

Krużganki klasztoru franciszkanów

2020-08-21

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, pozostajemy na placu Wszystkich Świętych – u krakowskich franciszkanów. Tym razem przybliżamy historię zabudowań klasztornych i zapraszamy na spacer po krużgankach.

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu – cz. II

2020-08-14

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, wracamy do franciszkańskiego zespołu sakralnego i zachęcamy do przejrzenia się kaplicom w kościele pw. świętego Franciszka z Asyżu, a także poznania ciekawostek dotyczących bazyliki.

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

2020-08-07

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, tym razem zapraszamy do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu. Co wiesz o historii, architekturze i sztuce tego miejsca oprócz znajomości słynnego witrażu wykonanego przez Stanisława Wyspiańskiego?

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. III

2020-07-31

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, kontynuujemy opowieść o Dworku Jana Matejki. W ostatniej części historii majątku należącego kiedyś do słynnego malarza przybliżamy wojenne i powojenne losy dworku, zaglądamy też do środka przez odnowione przy współpracy z miastem okna mieszącego się tam dziś muzeum prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. II

2020-07-24

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, kontynuujemy rozpoczętą tydzień temu opowieść o Dworku Jana Matejki. Tym razem przybliżamy tę część historii posiadłości przy ul. Wańkowicza 25, w której główną rolę odgrywał słynny krakowski malarz i jego bliscy.

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach

2020-07-17

Rycerze z rodu Gryfitów, zakon cystersów, Hugo Kołłątaj, Jan Matejko – zespół dworsko-parkowy przy ul. Wańkowicza 25, powszechnie znany jako Dworek Jana Matejki, ma długą historię, związaną także z postaciami ważnymi dla miasta i całego kraju. W cyklu #krakowheritage, w którym opowiadamy o odnowionych krakowskich obiektach i zachęcamy do spacerowania po Krakowie ich szlakiem tym razem zapraszamy do Krzesławic.

Znajdź