Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

#krakowheritage

Mury Kazimierza

2020-11-27

Najdłuższy odcinek zachowanych średniowiecznych murów Kazimierza biegnie od Skałki do zespołu klasztornego Augustianów wzdłuż ulicy Paulińskiej – na spacer po Kazimierzu i przyjrzenie się odnowionym przy wsparciu miasta murom zachęcamy w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy obiekty krakowskiego dziedzictwa.

Kościół misjonarzy przy ul. Stradomskiej

2020-11-20

Kamień węgielny pod budowę kościoła pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła przy ul. Stradomskiej 4, zwanego kościołem misjonarzy, wmurowano w 1693 roku, świątynię konsekrowano w 1732 r. Przebieg budowy, dokonania autora projektu, a także historię krakowskich misjonarzy przybliżamy w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym zachęcamy do poznawania fascynujących dziejów krakowskich kamienic oraz innych historycznych obiektów naszego miasta.

#krakowheritage: kamienica Molendowska

Komunikat archiwalny 2020-11-13

Kamienica u zbiegu ulic Floriańskiej 17 i św. Tomasza 18, zwana od nazwiska rodziny Molendów kamienicą Molendowską, to kolejna bohaterka cyklu #krakowheritage, w którym zachęcamy do poznawania fascynujących dziejów krakowskich kamienic oraz innych historycznych obiektów naszego miasta.

Kamienica Molendowska

2020-11-13

Kamienica u zbiegu ulic Floriańskiej 17 i św. Tomasza 18, zwana od nazwiska rodziny Molendów kamienicą Molendowską, to kolejna bohaterka cyklu #krakowheritage, w którym zachęcamy do poznawania fascynujących dziejów krakowskich kamienic oraz innych historycznych obiektów naszego miasta.

Dom Turecki

2020-11-06

Tym razem w ramach cyklu #krakowheritage szlakiem odnowionych zabytków Krakowa wybieramy się na spacer do kamienicy zwanej Domem Tureckim położonej u zbiegu ulic Długiej 31 i Pędzichów 2. Zapraszamy zarówno do poznawania ciekawej architektury, jak też nie mniej fascynującej historii osób związanych z kamienicą.

Kościół św. Mikołaja i latarnia umarłych

2020-10-30

Kontynuując cykl #krakowheritage i spacery po Krakowie szlakiem odnowionych zabytków, przybliżamy historię kościoła św. Mikołaja oraz latarni umarłych przeniesionej tam w 1871 roku z cmentarza przy kaplicy św. Walentego i szpitala trędowatych.

Kamienica przy ul. św. Filipa 21

2020-10-16

W cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki, zapraszamy do oglądania kamienicy przy ul. św. Filipa, która po remoncie nie tylko odzyskała dawny blask, ale też – dzięki oczyszczeniu z reklam – może znów w pełni prezentować swoje piękno.

Dom przy ul. Twardowskiego 25 – zespół dawnej karczmy

2020-10-09

Tym razem w cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki, zachęcamy do poznawania ciekawostek związanych z Dębnikami, gdzie przy ul. Twardowskiego 25 znajduje się odrestaurowany przy wsparciu miasta zespół dawnej karczmy.

Kamienica Pod Blachą na Rynku Głównym

2020-10-02

Jeśli nie wiesz, która krakowska kamienica jako jedyna z mieszczańskiej zabudowy mieszkalnej Krakowa została zaznaczona na najsłynniejszym widoku miasta z lat 1603-1605 i opisana „lapidea dicta sub aere” („kamienica zwana pod miedzią”), daj się zaprosić do lektury kolejnego odcinka cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem.

Klasztor sióstr bernardynek

2020-09-25

W trakcie spaceru śladem obwarowań Krakowa tym razem zatrzymujemy się przy klasztorze sióstr bernardynek, po to by przyjrzeć się historycznej zabudowie i zastanowić, ile w opowieści o cudownej figurce Dzieciątka Koletańskiego, upowszechnianej przez bernardynki, jest historii, a ile legendy?

Znajdź