Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

#krakowheritage

Dom czynszowy przy ul. Straszewskiego 24

Dom czynszowy przy ul. Straszewskiego 24

2020-12-18

W kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage zapraszamy do kamienicy, która na początku XX wieku została wybudowana jako dom czynszowy. Wyeksponowane dzięki remontowi walory architektoniczne budynku przy ul. Straszewskiego 24, charakterystyczne dla wczesnego modernizmu, wyróżniają obiekt spośród innych powstałych w tamtym czasie.

Dom Pod Ogrojcem

Dom Pod Ogrojcem

2020-12-04

Tych, którzy wybiorą się na Rynek Główny, by zobaczyć świąteczne dekoracje i choinkę, zachęcamy, by zatrzymali się na chwilę przy kamienicy znajdującej się przy placu Mariackim 8/ ul. Siennej 4 nazywanej Domem Pod Ogrojcem. Historię budynku przybliżamy w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage.

Mury Kazimierza

Mury Kazimierza

2020-11-27

Najdłuższy odcinek zachowanych średniowiecznych murów Kazimierza biegnie od Skałki do zespołu klasztornego Augustianów wzdłuż ulicy Paulińskiej – na spacer po Kazimierzu i przyjrzenie się odnowionym przy wsparciu miasta murom zachęcamy w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy obiekty krakowskiego dziedzictwa.

Kościół Misjonarzy przy ul. Stradomskiej

Kościół Misjonarzy przy ul. Stradomskiej

2020-11-20

Kamień węgielny pod budowę kościoła pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła przy ul. Stradomskiej 4, zwanego kościołem Misjonarzy, wmurowano w 1693 roku, świątynię konsekrowano w 1732 r. Przebieg budowy, dokonania autora projektu, a także historię krakowskich misjonarzy przybliżamy w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym zachęcamy do poznawania fascynujących dziejów krakowskich kamienic oraz innych historycznych obiektów naszego miasta.

Kamienica Molendowska

Kamienica Molendowska

2020-11-13

Kamienica u zbiegu ulic Floriańskiej 17 i św. Tomasza 18, zwana od nazwiska rodziny Molendów kamienicą Molendowską, to kolejna bohaterka cyklu #krakowheritage, w którym zachęcamy do poznawania fascynujących dziejów krakowskich kamienic oraz innych historycznych obiektów naszego miasta.

Dom Turecki

Dom Turecki

2020-11-06

Tym razem w ramach cyklu #krakowheritage szlakiem odnowionych zabytków Krakowa wybieramy się na spacer do kamienicy zwanej Domem Tureckim położonej u zbiegu ulic Długiej 31 i Pędzichów 2. Zapraszamy zarówno do poznawania ciekawej architektury, jak też nie mniej fascynującej historii osób związanych z kamienicą.

Kościół św. Mikołaja i latarnia umarłych

Kościół św. Mikołaja i latarnia umarłych

2020-10-30

Kontynuując cykl #krakowheritage i spacery po Krakowie szlakiem odnowionych zabytków, przybliżamy historię kościoła św. Mikołaja oraz latarni umarłych przeniesionej tam w 1871 roku z cmentarza przy kaplicy św. Walentego i szpitala trędowatych.

Kamienica przy ul. św. Filipa 21

Kamienica przy ul. św. Filipa 21

2020-10-16

W cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki, zapraszamy do oglądania kamienicy przy ul. św. Filipa, która po remoncie nie tylko odzyskała dawny blask, ale też – dzięki oczyszczeniu z reklam – może znów w pełni prezentować swoje piękno.

Dom przy ul. Twardowskiego 25 – zespół dawnej karczmy

Dom przy ul. Twardowskiego 25 – zespół dawnej karczmy

2020-10-09

Tym razem w cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki, zachęcamy do poznawania ciekawostek związanych z Dębnikami, gdzie przy ul. Twardowskiego 25 znajduje się odrestaurowany przy wsparciu miasta zespół dawnej karczmy.

Kamienica Pod Blachą na Rynku Głównym

Kamienica Pod Blachą na Rynku Głównym

2020-10-02

Jeśli nie wiesz, która krakowska kamienica jako jedyna z mieszczańskiej zabudowy mieszkalnej Krakowa została zaznaczona na najsłynniejszym widoku miasta z lat 1603-1605 i opisana „lapidea dicta sub aere” („kamienica zwana pod miedzią”), daj się zaprosić do lektury kolejnego odcinka cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie zabytki i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem.

Znajdź komunikat