Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

#krakowheritage

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

2020-08-07

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, tym razem zapraszamy do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu. Co wiesz o historii, architekturze i sztuce tego miejsca oprócz znajomości słynnego witrażu wykonanego przez Stanisława Wyspiańskiego?

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. III

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. III

2020-07-31

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, kontynuujemy opowieść o Dworku Jana Matejki. W ostatniej części historii majątku należącego kiedyś do słynnego malarza przybliżamy wojenne i powojenne losy dworku, zaglądamy też do środka przez odnowione przy współpracy z miastem okna mieszącego się tam dziś muzeum prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. II

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach – cz. II

2020-07-24

W cyklu #krakowheritage, w którym piszemy o odnowionych krakowskich zabytkach, kontynuujemy rozpoczętą tydzień temu opowieść o Dworku Jana Matejki. Tym razem przybliżamy tę część historii posiadłości przy ul. Wańkowicza 25, w której główną rolę odgrywał słynny krakowski malarz i jego bliscy.

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach

2020-07-17

Rycerze z rodu Gryfitów, zakon cystersów, Hugo Kołłątaj, Jan Matejko – zespół dworsko-parkowy przy ul. Wańkowicza 25, powszechnie znany jako Dworek Jana Matejki, ma długą historię, związaną także z postaciami ważnymi dla miasta i całego kraju. W cyklu #krakowheritage, w którym opowiadamy o odnowionych krakowskich obiektach i zachęcamy do spacerowania po Krakowie ich szlakiem tym razem zapraszamy do Krzesławic.

Gmach Towarzystwa Rolniczego

Gmach Towarzystwa Rolniczego

2020-07-10

Gmach Towarzystwa Rolniczego na rogu pl. Szczepańskiego i ul. św. Tomasza to kolejny budynek, który przedstawiamy w cyklu #krakowheritage o odnowionych krakowskich obiektach. Zachęcamy do poznawania historii ciekawych budynków i spacerowania po Krakowie ich szlakiem. To może być świetny pretekst, by odwiedzać dobrze znane miejsca i odkrywać nowe.

Od gospody do plebanii, czyli ul. Zamoyskiego 2

Od gospody do plebanii, czyli ul. Zamoyskiego 2

2020-07-03

Kiedyś zajazd z gospodą, miejscem noclegowym i stajnią dla koni, dziś okazały budynek plebanii z 300-letnimi wyremontowanymi piwnicami służącymi jako miejsce wystaw, koncertów, wykładów, warsztatów, projekcji filmowych, wieczorów poetyckich i spotkań modlitewnych. W kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie obiekty i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem, zapraszamy na Podgórze – na ul. Zamoyskiego 2.

Kamienica przy ul. św. Jana 20

Kamienica przy ul. św. Jana 20

2020-06-26

Powstała w wyniku przebudowy dwóch średniowiecznych kamienic własność między innymi opactwa cystersów, Hugona Kołłątaja, rodzin Popielów i Rostworowskich – kamienica przy ul. św. Jana 20 jest kolejną bohaterką cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie obiekty i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem.

Kamienica przy pl. Szczepańskim 2

Kamienica przy pl. Szczepańskim 2

2020-06-19

Na początku XX wieku mieścił się tu słynny dom pogrzebowy, później pierwszy krakowski salon samochodowy, a także zaplecze Starego Teatru – w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie obiekty i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem, przedstawiamy kamienicę Wolnych zlokalizowaną przy placu Szczepańskim 2.

Kamienica Pod Konikiem przy Rynku Głównym 39

Kamienica Pod Konikiem przy Rynku Głównym 39

2020-06-12

Dom mieszczański, księgarnia, pracownia Matejki, a także siedziba kabaretu „Bury Melonik” – w kolejnym odcinku cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie obiekty i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem, przedstawiamy Kamienicę Pod Konikiem.

Pałac Sztuki przy placu Szczepańskim 4

Pałac Sztuki przy placu Szczepańskim 4

2020-06-05

W obecny wygląd Pałacu Sztuki przy placu Szczepańskim 4 mieli wkład znakomici architekci, artyści i rzeźbiarze. Pałac Sztuki, bohater kolejnego odcinka cyklu #krakowheritage, w którym przybliżamy odnowione krakowskie obiekty i zachęcamy do spacerowania ich szlakiem, to znakomity przykład integracji architektury, rzeźby i ornamentyki.

Znajdź komunikat