Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktywny maj! Kroniki sportowe partnerskich miast Krakowa

Sport niejedno ma imię. Ruch, zdrowie, emocje, współzawodnictwo – to tylko niektóre aspekty, które definiują jego znaczenie w naszym życiu. Jednak sport to nie tylko sposób na relaks i dobrą kondycję, „praca” zawodowych sportowców czy pełne radości chwile kibiców. Jako nośnik uniwersalnych i ogólnoludzkich wartości towarzyszy on nam od początku historii, a jego poszczególne – jakże różne! – dyscypliny i odmiany często pokazują charakter danego kraju czy miasta.

Fot. Getty images
Getty images

Kroniki sportowe, które będziemy prezentować na wortalu „Kraków Otwarty na Świat” w maju, to cykl tekstów poświęconych naszym zaprzyjaźnionym miastom zagranicznym, których przewodnim motywem jest właśnie sport.

Pokażemy miasta przez pryzmat organizowanych w nich ważnych sportowych imprez i ich sportowej infrastruktury; dyscyplin sportowych, które z danym miastem są kojarzone i szczególnie rozwijane, ale także historii sportu – konkurencji i wydarzeń znanych z przeszłości, a obecnie stanowiących niematerialne dziedzictwo danego regionu lub po prostu lokalną ciekawostkę.

Zaglądajcie na naszą stronę w  maju, aby poznać sportowe oblicze różnych miast! Mamy nadzieję, że podobnie jak kampania społeczna Krakowa „Bądź w formie!”, publikowane historie zachęcą was do ćwiczeń fizycznych i aktywności, której tak bardzo nam wszystkim brakowało w czasie miesięcy chłodu i domowej izolacji. Być może zainspirujecie się także opowieściami miast w kontekście przyszłych podróży?

Czas na dobre wybudzić się z zimowego snu i powrócić do życia!

ODCINEK 1: Miasto sportu Innsbruck

ODCINEK 2: Florencja i jej historyczna piłka nożna

ODCINEK 3: Wileński Festiwal Sportu

ODCINEK 4: Wiedeń (nie tylko) dla narciarzy

ODCINEK 5: Frankfurt aktywny także w czasie pandemii

ODCINEK 6: Teqball, czyli budapesztański football bez agresji

ODCINEK 7: Sportowa Bratysława

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-05-04
Data aktualizacji: 2021-05-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat