Aktualności

Historie pałacowe czyli ratusz niejedno ma imię

Widocznym, fizycznym symbolem władzy miejskiej zawsze był i nadal pozostaje gmach ratusza. Obecne i dawne siedziby burmistrza, mera, sindaco, czy primatora to wspaniałe zabytki odgrywające kluczową rolę w historii danego miasta i regionu. Gmachy te często zachwycają wspaniałą architekturą i pięknymi wnętrzami, a nierzadko również mieszczą interesujące muzea. W naszym nowym cyklu chcielibyśmy przedstawić kilka wybranych ratuszy w naszych miastach partnerskich.

Skorzystajmy z doświadczeń ClairCity

ClairCity to innowacyjny, czteroletni projekt (2016-2020) angażujący tysiące ludzi w całej Europie, w tym 16 organizacji partnerskich i 6 miast, z których każde boryka się z różnymi problemami i przyczynami zanieczyszczenia powietrza: Amsterdam (Holandia), Bristol (Wielka Brytania), Aveiro (Portugalia), Liguria (Włochy), Ljubljana (Słowenia) i Sosnowiec (Polska). Kraków również  korzystał z badań i doświadczeń uczestników projektu.

Kraków kandydatem do Rady ICORN

Miasto Kraków, reprezentowane przez Pełnomocnika Prezydenta ds. Kultury Roberta Piaskowskiego, zostało nominowane do kandydowania do Rady ICORN – Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia. To ogromne wyróżnienie dla Krakowa, który jest przez międzynarodową społeczność postrzegany jako miasto, gdzie prawa człowieka są najwyższą wartością. Ostateczna decyzja w sprawie składu Rady ICORN zostanie podjęta podczas walnego zgromadzenia organizacji w najbliższy czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Zajrzyj do miast partnerskich Krakowa przez dziurkę od klucza!

Uwaga "włóczykije", niespokojne duchy, miłośnicy podróży dalekich i bliskich! Czekając na powrót do normalności i bezpiecznego podróżowania, już teraz możecie zaplanować swoje wymarzone wycieczki! Dzięki współpracy z zagranicznymi miastami, prezentujemy Wam ich największe atrakcje i trasy turystyczne w krótkich filmach. Znajdziecie je w nowej zakładce na naszej stronie: Przez dziurkę od klucza. Zajrzyjcie do partnerów Krakowa, zakochajcie się w ich urokach i koniecznie odwiedźcie te miasta w przyszłości! Miasta świata czekają na Was!

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie