Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Festyn Jubileuszowy - Kraków-Norymberga

Kraków i Norymberga świętują 45 lat partnerstwa

2024-06-18

Koncerty i instalacje artystyczne składają się na program obchodów 45-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergii. Zaplanowane na 22 czerwca wydarzenia artystyczne będą realizowane przed Domem Norymberskim przy ul. Skałecznej oraz przed Cricoteką przy ul. Nadwiślańskiej.

Spotkanie Rady Programowej OEES w Krakowie

Spotkanie Rady Programowej OEES

2024-06-14

14 czerwca 2024 r. w krakowskim magistracie obradowali członkowie Rady  Programowej Open Eyes Economy Summit . Gościem honorowym spotkania, któremu przewodniczył pomysłodawca OEES prof. Jerzy Hausner, był Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski.

Wizyta członków Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego

Wizyta członków Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego

2024-06-13

12 czerwca, podczas wizyty w krakowskim magistracie, o krakowskiej gospodarce i potencjale współpracy z lokalnymi partnerami biznesowymi chińskim gościom opowiedział I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Stanisław Mazur.

Naklejki Lipsk - Kijów - Kraków

Obywatelki w Lipsku

2024-06-12

Co łączy Marię Skłodowską-Curie, Linę Kostenko i Clarę Zetkin? To niektóre spośród odważnych kobiet, które wyznaczyły nowe trendy w relacjach społecznych, wzmacniając dziewczyny w walce o szeroko pojętą emancypację i równouprawnienie. Te i inne, historyczne i współczesne, „idolki” z Polski, Ukrainy i Niemiec patronowały pierwszemu trójstronnemu spotkaniu młodych kobiet w ramach projektu „OBYWATELKI”, które odbyło się w Lipsku od 6 do 9 czerwca br.

Nona Zicherman, Koordynatorka Krajowa UNICEF

Kraków z UNICEF-em niosą konkretną pomoc najmłodszym

2024-06-11

Od 2022 r. Kraków otrzymał od UNICEF-u wsparcie o wartości ponad 40 mln zł. Sfinansowano z niego m.in. powstanie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego i Słonecznych Przestrzeni Wsparcia „Słońce” oraz dziesiątki projektów i działań. Nona Zicherman, nowa Koordynatorka Krajowa organizacji na Polskę, odwiedziła oba ośrodki, podczas wizyty rozmawiała też z zastępczynią prezydenta Krakowa Marią Klaman o planach na przyszłość.

słownik francuski

Nabór do IV edycji programu Translatorium

2024-06-10

Kraków Miasto Literatury UNESCO, Centrum Badań Przekładoznawczych UJ oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zapraszają do udziału w programie mentoringowym adresowanym do osób zainteresowanych tłumaczeniem literatury, które mają na swoim koncie nie więcej niż jeden opublikowany przekład dzieła literackiego. Nabór trwa do 15 października.

Wystawa MOCAK w Wilnie

Prace z kolekcji MOCAK-u można oglądać w Wilnie

2024-06-10

W pałacu Radziwiłłów w Wilnie została otwarta wystawa „Polacy nadal malują. Obrazy z Kolekcji MOCAK-u”. Na ekspozycję składa się ponad pięćdziesiąt prac osiemnastu najważniejszych współczesnych malarzy polskich. Wystawa będzie czynna do 13 października.

Spotkanie Prezydenta Krakowa z Krakowskim Korpusem Konsularnym 5.06.2024

Święto Miasta z dyplomacją

2024-06-07

W środę, 5 czerwca Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się krakowskimi dyplomatami.

ABSL Summit ponownie w Krakowie

ABSL Summit ponownie w Krakowie

2024-06-04

Od 3 do 5 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywa się ABSL Summit. To jedno z najważniejszych wydarzeń sektora usług biznesowych w Europie gromadzi ponad 1400 liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów i ekonomistów z całego świata.

Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 20233

Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2023

2024-06-04

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór zgłoszeń kandydatur do tytułu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2023”. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca tego roku.

Znajdź