Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Ambasador Meksyku odwiedza Kraków

Ambasador Meksyku odwiedza Kraków

2022-11-29

Juan Sandoval Mendiolea złożył pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu 28 listopada br.

Stare czarno-białe, nowe kolorowe – o tym, jak zmienia się Kraków w XXI wieku

Jak zmienia się Kraków w XXI wieku? Odcinek 5

2022-11-28

Chociaż pod Wawelem kochamy tradycję i szczycimy się przeszłością, wszystko wokół nas nieustannie się zmienia. Rosną budynki, jeździmy nowymi ulicami, a historyczne zakątki odzyskują blask. Chcesz się przekonać, jak bardzo różniło się miasto z roku 2000 od współczesnego? Odwiedź wystawę plenerową pod Pawilonem Wyspiańskiego – „Stare czarno-białe, nowe kolorowe – o tym, jak zmienia się Kraków w XXI wieku”.

Dzień św. Andrzeja - Kładka Bernatka w barwach biało-niebieskich

Kraków na niebiesko-biało w dniu św. Andrzeja

2022-11-23

30 listopada na całym świecie wspominany jest św. Andrzej, który m.in. jest patronem Szkocji. Z tej okazji kładka ojca Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone w niebiesko-białych barwach.

Prezydent Krakowa na otwarciu Open Eyes Summit 2022

Open Eyes Economy Summit 2022

2022-11-23

Hasłem przewodnim 7. edycji Kongresu Open Eyes Economy Summit, która odbywa się 22 i 23 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jest wiarygodność oraz jej przejawy w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Szok energetyczny, prawa człowieka w biznesie, gospodarcza przyszłość Ukrainy – to tylko kilka tematów, które znalazły się w agendzie wydarzenia, cały program liczy aż 80 punktów i podzielony jest na 7 ścieżek tematycznych. Kongres otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców

Program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców

2022-11-22

New Space Foundation i Science Now wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie i Departamentem Stanu USA rozpoczynają nową inicjatywę SPLOT UA Residency, której celem jest tworzenie prototypów innowacji społecznych i przedsięwzięć biznesowych z potencjałem wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie.

Wizyta ambasador Nowej Zelandii

Ambasador Nowej Zelandii w Krakowie

2022-11-22

21 listopada 2022 roku J. E. Alana Hudson, Ambasador Nowej Zelandii złożyła pierwszą, kurtuazyjną wizytę w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Olga Smolnytska stypendystką SAR

Willa Decjusza, miasto Kraków i UJ witają nową rezydentkę

2022-11-19

Instytut Kultury Willa Decjusza przyjął trzecią stypendystkę programu Scholars at Risk – pochodzącą z Ukrainy filolożkę, tłumaczkę, poetkę i krytyczkę literacką, autorkę przeszło 300 publikacji naukowych, dr Olgę Smolnytską.

Plakat XVIII Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie

Francja festiwalowo wyśpiewana

2022-11-18

Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej nie traci na popularności. Po pandemicznej przerwie wznowiono edycje na żywo, co cieszy zarówno uczestników, jak i publiczność oraz jury. W ramach międzynarodowego finału festiwalu, który odbył się w Krakowie, w piątek 18 listopada konkurenci stanęli na deskach scenicznych Domu Kultury im. Andrzeja Bursy, aby powalczyć ze sobą poprzez śpiew, jak zawsze dobrze się przy tym bawiąc.

Przedstawicielka Krakowa na XVIII Konferencji Ligi Miast Historycznych

Kraków w Radzie Dyrektorów Ligi Miast Historycznych!

2022-11-17

W dniach 14-16 listopada 2022 roku w koreańskim mieście Andong odbyła się 18. Konferencja Ligi Miast Historycznych, poświęcona tematowi: „Historyczne miasto zorientowane na przyszłość, oparte na społeczności”. Kraków był reprezentowany Katarzynę Piotrowską, Zastępcę Dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasie konferencji Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został wybrany do Rady Dyrektorów Ligi Miast Historycznych na kadencję 2022-2026.

Zbiórka charytatywna dla Ukrainy pod hasłem

„To nie jest wycieczka”: zbiórka charytatywna na tereny w pobliżu frontu

2022-11-04

Śpiwory, karimaty i power banki to rzeczy, które zwykle kojarzą się z podróżą lub wycieczką. Zamiast tego Ukraińcy potrzebują ich do ogrzania się we własnych domach lub do kontaktu z bliskimi. Koalicja „Otwarty Kraków” organizuje akcję charytatywną „To nie jest wycieczka” aby pomóc mieszkańcom terytoriów w pobliżu frontu przetrwać zimę. Celem jest zebranie 4000 śpiworów, karimat i power banków.

Znajdź