Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wizyta Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków 7.12.2023

Frankfurt odwiedza przedświątecznie Kraków

2023-12-07

W czwartek, 7 grudnia 2023 r., krakowski magistrat odwiedziła grupa 25 członków Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków, organizacji zrzeszającej mieszkańców Frankfurtu nad Menem (link do Frankfurtu w KONŚ), sympatyków naszego miasta. Grupie przewodniczyła Saskia Schneider, wieloletnia członkini koła, a od maja tego roku jego przewodnicząca.

Archetics

URBACT IV - Spotkanie Lokalnej Grupy Działania projektu ARCHETHICS

2023-12-06

Jak mieszkańcy i użytkownicy Nowej Huty postrzegają jej dysonansowość, rozmawiali interesariusze dziedzictwa najmłodszej dzielnicy Krakowa, podczas kolejnego spotkania Lokalnej Grupy Działania, związanej z realizacją projektu pn. „Zrównoważone zarządzanie dysonansowym dziedzictwem Krakowa na przykładzie Nowej Huty - ARCHETHICS” w ramach programu URBACT IV.

Wizyta Ambasadora Niemiec J.E. Viktora Elblinga 4.12.2023

Ambasador Niemiec z oficjalną wizytą w Krakowie

2023-12-05

W poniedziałek, 4 grudnia 2023 r., z wizytą w krakowskim magistracie przebywał Ambasador Republiki Federalnej Niemiec J.E. Viktor Elbling. Podczas kurtuazyjnego spotkania z Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa Andrzejem Kuligiem Jego Ekscelencji towarzyszył Konsul Generalny Niemiec w Krakowie Holger Mahnicke.

Monika Hałaś

Krakowscy Ukraińcy – ukraińscy krakowianie. Monika Hałaś

2023-12-04

Skąd pochodzą? Czym się zajmują? O czym marzą? W kolejnej rozmowie przedstawiamy sylwetkę Moniki Hałaś – tłumaczki, stypendystki Komisji Europejskiej, absolwentki Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, wolontariuszki zakochanej w Ukrainie.

Delegacja Wydziału Spraw Administracyjnych Lwowa

Urząd dostępny dla mieszkańców. Lwów poznaje dobre praktyki UMK

2023-12-04

Po raz kolejny krakowski magistrat dzielił się swoimi dobrymi praktykami z partnerami z Ukrainy. 1 grudnia 2023 roku, w ramach jednodniowej wizyty studyjnej, nasze miasto odwiedziła delegacja kierowniczek z Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lwowa.

Plakat projektu poświęconego artyście Carmelo Bene

Un teatro perBene – wydarzenia poświęcone artyście Carmelo Bene

2023-12-01

10 i 11 grudnia Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na organizowane przy współpracy z  Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa wydarzenia poświęcone postaci Carmelo Bene. W ubiegłym roku obchodzona była dwudziesta rocznica śmierci tego wyjątkowego włoskiego reżysera, aktora teatralnego i dramaturga.  Artysta był jedną z najwybitniejszych postaci na XX-wiecznej scenie kulturalnej.    

Turniej tańca o puchar prof. Wieczystego

Międzynarodowy turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

2023-11-30

W dniach 8-10 grudnia zapraszamy wszystkich tancerzy i miłośników tańca do Hali 100-lecia KS Cracovia oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”. W tym roku, po raz 50. odbywa się tam największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Otwarcie wystawy Szopek Krakowskich w Lipsku 28.11.23

Szopki krakowskie z wizytą w Lipsku

2023-11-30

28 listopada 2023 r., w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia partnerstwa Krakowa i Lipska, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „BARWNA RADOŚĆ ŚWIĄTECZNA. Szopki krakowskie z wizytą w Lipsku". Wystawę otworzyli wspólnie Nadburmistrz Lipska Burkhard Jung oraz Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Księżna Luksemburga w MuFo

Gość specjalny w MuFo

2023-11-28

Prezentowaną w Krakowie wystawę prac jednego z ojców współczesnej fotografii – luksemburczyka Edwarda Steichena odwiedziła Wielka Księżna Dziedziczna Luksemburga Stefania.

zapalone świeczki

Chanukowe świece w Krakowie

2023-11-23

Oprócz szopek i innych symboli nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, w Krakowie można także znaleźć nawiązania do żydowskiego Święta Świateł − Chanuki. W przestrzeni miasta pojawiły się trzymetrowe menory przygotowane przez Fundację Chabad Lubawitch Kraków.

Znajdź