Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zbigniew Brzeziński. Fot. National Archives and Records Administration

5. rocznica śmierci Zbigniewa Brzezińskiego

2022-05-26

Dziś, 26 maja mija 5. rocznica śmierci Zbigniewa Brzezińskiego – polityka, publicysty i uczonego, Honorowego Obywatela Krakowa, patrona skweru przy ul. Piłsudskiego w Krakowie.

Otwarcie centrum badawczo-rozwojowego firmy LTTS w Krakowie

Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

2022-05-25

L&T Technology Services Limited (LTTS), wiodąca na świecie firma świadcząca usługi inżynieryjne, otworzyła w Krakowie specjalistyczne centrum badawczo-rozwojowe. Będzie ono obsługiwać klientów z Ameryki Północnej i Europy, wykorzystując najnowsze rozwiązania w branżach motoryzacyjnych, transportowych oraz zaawansowanych technologii.

Zielone tereny w Krakowie z lotu ptaka

Kraków w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024

2022-05-25

Kraków i siedem innych europejskich miast przeszło kwalifikacje formalne w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024. Obecnie wnioski aplikacyjne są oceniane przez ekspertów wyznaczonych przez Komisję Europejską.

Ceglany budynek - Nowa siedziba Goethe Institut w Krakowie

Nowa siedziba Goethe-Institut w Krakowie

2022-05-23

21 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Goethe-Institut przy ul. Podgórskiej 34. Po adaptacji pomieszczeń, Instytut Goethego przeniósł się do historycznego, ceglanego budynku sąsiadującego z Galerią Kazimierz. Data otwarcia nowej siedziby nie została wybrana przypadkowo - 30 lat temu  - 21 maja 1992 r. Instytut rozpoczął swoją działalność w Krakowie.

City Helpers w 2022 roku

City Helpers wracają na ulice Krakowa

2022-05-23

City Helpers – specjalnie przeszkoleni miejscy pomocnicy, w tym roku aż do 11 września będą udzielać informacji turystycznej i przypominać o zasadach obowiązujących w naszym mieście. Będzie ich można spotkać codziennie w godz. 12.00–16.00. W weekendy, głównie z myślą o mieszkańcach Starego Miasta i Kazimierza, będą pracować aż do godz. 23.00, by we ścisłej współpracy ze strażą miejską pomagać w utrzymaniu porządku publicznego.

Zalew Bagry - Park Bagry Wielkie

Zakosztuj Chorwacji w Krakowie

2022-05-18

W najbliższy weekend, 28-29 maja br. na terenie „Małej Chorwacji” we wschodniej części Parku Bagry Wielkie przy ul. Bagrowej odbędzie się Piknik Chorwacki, którego organizatorem jest konsulat tego kraju w naszym mieście.

Podpisanie umowy dot. Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce

2022-05-18

Miasto Kraków i Region Małopolska zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek, 17 maja, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie doszło do uroczystego podpisania umowy „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami igrzysk.

Karta Różnorodności w krakowskim magistracie

Karta Różnorodności i tęczowa flaga w krakowskim magistracie

2022-05-17

Urząd Miasta Krakowa został przyjęty do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności. Jest to międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, realizowana w krajach Unii Europejskiej. Karta jest przyjmowana przez firmy, urzędy i uniwersytety. 17 maja odbyła się prezentacja tej karty podpisanej przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

OWHC w Evorze

OWHC – w kierunku zmian

2022-05-17

W dniach 11-13 maja 2022 roku w portugalskiej Évorze, odbyło się posiedzenie Rady Dyrektorów OWHC. Kraków był reprezentowany przez Pełnomocnika Prezydenta ds. Kultury Roberta Piaskowskiego. Było to pierwsze – po krakowskim (w grudniu 2019 roku) – spotkanie członków Rady na żywo – po wielu obradach prowadzonych online.

Obchody rocznicy partnerstwa Krakowa i Orleanu. Parada w Orleanie z udziałem zespołu Krakowiacy.

Jubileusz partnerstwa Krakowa i Orleanu

2022-05-09

W dniach 6-9 maja krakowska delegacja udała się do Orleanu na zaproszenie Mera Serge’a Grouarda, aby wspólnie świętować jubileusz 30-lecia partnerstwa obu miast. Władze naszego miasta reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Termin wizyty pokrywał się z obchodami Święta Joanny d’Arc, francuskiej bohaterki, która wyzwoliła Orlean w XV wieku.

Znajdź