Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Auschwitz, Pamięć, Świat [ZDJĘCIA]

Prezydent Miasta Krakowa oraz Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau zapraszają do obejrzenia wystawy „Auschwitz, Pamięć, Świat", która w piątek (17 maja) została otwarta na placu Szczepańskim w Krakowie.

„Ta wystawa jest szczególna ponieważ pozwala na indywidualną refleksję, pokazuje, jak osobistości z całego świata pochylają się nad tym co stało się w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz" – mówiła podczas otwarcia wystawy Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Wystawa „Auschwitz, Pamięć, Świat" przygotowana z okazji 65. rocznicy powstania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau to 28 wielkoformatowych fotografii z Archiwum Muzeum przedstawiających osobistości świata polityki i religii, które na przestrzeni 65 lat oddały hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Na zdjęciach są m.in. premier Wielkiej Brytanii Gordon Braun, general Charles de Gaulle, prezydent USA George W. Bush, papież Jan Paweł II i papież Benedykt XVI.

27 maja (poniedziałek) wystawa zostanie przeniesiona na plac Bohaterów Getta, gdzie będzie można ją oglądać do 30 sierpnia br.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-05-17
Data aktualizacji: 2013-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź