Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ekodoradcy z dofinansowaniem UE

Kraków uzyskał dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Miejskiej Kraków – funkcjonowanie Ekodoradców”. Jego celem jest realizacja założeń programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego poprzez prowadzenie punktu obsługi mieszkańców w ramach Krakowskiego Centrum Doradztwa Energetycznego.

Fot. Wydział ds. Jakości Powietrza UMK

W ramach projektu dofinansowane będzie wynagrodzenie trzech ekodoradców oraz przeprowadzonych zostanie 18 kampanii informacyjno-edukacyjnych (akcje informacyjno-edukacyjne lub/i wydarzenia, spotkania z grupami opiniotwórczymi) kształtujących świadomość ekologiczną.

Krakowskie Centrum Doradztwa Energetycznego to miejsce, w którym krakowianie mogą uzyskać kompleksową pomoc i informację z zakresu poprawy efektywności energetycznej budynków, montażu instalacji odnawialnych źródeł energii czy wymiany źródeł ciepła. Podczas wizyty w Centrum ekodoradcy konsultują z mieszkańcem jego potrzeby, proponują działania służące poprawie efektywności energetycznej budynku oraz przekazują informacje na temat aktualnie dostępnych na rynku form wsparcia, w postaci dotacji, pożyczek czy ulg podatkowych. Doradcy prowadzą także działania z zakresu kształtowania świadomości ekologicznej skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób starszych.

Projekt ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez zwiększenie wykorzystania OZE oraz wzrost efektywności energetycznej. Jego celem jest także podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie zagrożeń zdrowotnych związanych z zanieczyszczeniem powietrza, ale również korzyściami wynikającymi ze stosowania odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 589 553,12 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 500 000,00 zł
Okres realizacji: od 1 lipca 2024 do 30 czerwca 2027

Ekodoradztwo

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: BARBARA BALMAS
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-02
Data aktualizacji: 2024-07-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź