Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Dołącz do akcji „Popcorn prosto z ogródka”

2024-04-15

Co ma wspólnego uwielbiany przez najmłodszych popcorn z edukacją przyrodniczą? Bardzo dużo! Dzieci i młodzież z krakowskich szkół i przedszkoli zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Popcorn prosto z ogródka”. Młodzi ogrodnicy otrzymają darmowe nasiona kukurydzy, które z pomocą nauczycieli, zasadzą w przyszkolnych ogródkach. Po zbiorze, przetworzą kukurydzę w popcorn oraz wezmą udział w losowaniu nagród książkowych.

Kwietniowa ekowędrówka w parku Bednarskiego

2024-04-15

Chcesz lepiej poznać park im. Wojciecha Bednarskiego i dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca? Jeśli tak, weź udział w kwietniowej ekowędrówce, organizowanej przez Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Spacerowicze wyruszą już w najbliższy czwartek, 18 kwietnia, o godz. 16.00 spod bramy głównej przy ul. Parkowej.

Kraków z dofinansowaniem na rozwój OZE

2024-04-15

Miasto otrzyma dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy, przyznane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na pilotażowy projekt rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wsparcie finansowe w wysokości 430,6 tys. zł pozwoli na powstawanie na terenie Krakowa większych instalacji fotowoltaicznych.

O jadalnym Krakowie porozmawiamy przy wspólnym stole

2024-04-15

„Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu” to tytuł cyklu rozmów, do których Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zaprosił ekspertów w dziedzinie zdrowego żywienia i nie tylko. W kwietniu zaplanowano dwa spotkania przy wspólnym stole. Każdy może dołączyć do tych smacznych dyskusji – wystarczy się zapisać.

nowe rośliny wodne w Parku Lotników Polskich
XVIII XVIII XIV

Nowe rośliny wodne w parku Lotników Polskich

2024-04-11

W parku Lotników Polskich wokół zbiornika zostały posadzone rośliny wodne. Zarząd Zieleni Miejskiej wokół nich ustawił ogrodzenia zabezpieczające. Apeluje o ich nieprzekraczanie, nie wchodzenie w strefę przybrzeżną, a także nie wpuszczanie na nią czworonogów.

XII

Ruszają wstępne konsultacje w sprawie Drwiny Długiej

2024-04-12

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna rozpoczyna wstępne konsultacje rynkowe dotyczące ochrony przeciwpowodziowej dla Bieżanowa w zlewni Drwina Długa.

XII

Dookoła naszej Ziemi – Dzień Ziemi w DKSM „Nowy Bieżanów”

2024-04-12

W tym roku obchody Dnia Ziemi w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów” będą składać się z trzech elementów: wystawy fotograficznej „Świat według Władysława Grodeckiego”, spotkań z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem przeznaczonych dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz spaceru edukacyjnego „Zielony Bieżanów”.

Zmiany w programie „Czyste powietrze”

2024-04-11

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że już 22 kwietnia planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian w pogramie „Czyste powietrze”.  

Zielona półka w krakowskich bibliotekach

2024-04-11

Zielone półki w filiach Biblioteki Kraków powstały w sierpniu ubiegłego roku z inicjatywy Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej, po to aby udostępniać mieszkańcom pozycje zawierające rzetelne, zweryfikowane naukowo informacje dotyczące przyczyn i skutków zmian klimatu. Partnerem tej inicjatywy jest Biblioteka Kraków.

Znajdź