Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Relacja z turnieju partnerów Paktu dla Klimatu 30 września

Partnerzy Paktu dla Klimatu rywalizowali w piłce nożnej

2023-10-02

W sobotę 30 września na Stadionie Hutnika w Krakowie reprezentanci partnerów Paktu dla Klimatu rozegrali turniej piłkarski. W grze wzięło udział 9 drużyn czyli ponad 120 zawodników. Pierwsze miejsce zdobył zespół Uniwersytetu Ekonomicznego, drugie - drużyna BP, trzecie – BWI Group.

Kraków z nagrodą dla najlepszej #ekoGMINY miejskiej

2023-10-02

Gmina Miejska Kraków zajęła pierwsze miejsce w kategorii #ekoGMINA miejska w konkursie dla liderów ekologicznych województwa małopolskiego. Nagrody przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podczas gali #ekoLIDER 30-lecia WFOŚiGW. Kraków został doceniony za działania na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza.

PorozmawiajMY o oszczędzaniu energii

2023-10-02

Przed nami ostatnia odsłona tegorocznej kampanii „Kraków w dobrym klimacie” pod hasłem „OszczędzajMY energię”, którą poświęcimy tematyce oszczędzania energii elektrycznej oraz cieplnej. Nadchodzące miesiące to także ostatnie w tym roku okazje by wziąć udział w ekologicznych wydarzeniach organizowanych w Krakowie.

Zaplanuj październik w wersji eko

2023-10-02

Warsztaty kreatywne, gry klimatyczne, jesienny spacer po Plantach, wymiany roślin, książek i ubrań – to tylko niektóre wydarzenia, które znajdziemy w październikowym programie Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Każde z nich będzie doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy na temat ekologii i klimatu. Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć na ten miesiąc oraz wpisania ich do swojego kalendarza!

Turniej piłkarski Partnerów Paktu dla klimatu

Komunikat archiwalny 2023-09-29

Dziś, 30 września na Stadionie Hutnika w Krakowie odbędzie się turniej piłkarski, w którym weźmie udział łącznie 9 drużyn i ponad 120 zawodników, reprezentantów krakowskich firm i uczelni, który przystąpili do miejskiej inicjatywy Pakt dla klimatu.

Dożynki krakowskich Ogrodów Społecznych
VII

Dożynki krakowskich ogrodów społecznych

Komunikat archiwalny 2023-09-20

W niedzielę, 1 października, w ogrodzie społecznym „Salwator” przy ulicy Panoramicznej odbędą się dożynki krakowskich ogrodów społecznych. Impreza potrwa od godziny 10.00 do 12.00.

Zadbaj o środowisko. Weź opakowanie ze sobą i wykorzystaj ponownie!

2023-10-02

Od dłuższego czasu na terenie Krakowa obserwowane jest niepokojące zjawisko. W niektórych lokalizacjach przy urządzeniach Paczkomat InPost lub w ich okolicy zostawiane są kartony, pudełka, papier lub foliopaki po odebranych i rozpakowanych przesyłkach mieszkańców. Opakowania te porzucane są w koszach ulicznych, na trawnikach, chodnikach lub terenach częściowo zasłoniętych, np. za maszynami.

Dzień Otwarty Ekospalarni

Dzień Otwarty Ekospalarni

2023-09-29

W sobotę, 7 października, swoje tajemnice działania odkryje Ekospalarnia Kraków. Ekospalarnia mieszcząca się przy ul. Giedroycia 23, będzie otwarta dla mieszkańców od godziny 10.00 do 16.30. Ostatnie wejście o godzinie. 15.30.

X

Swoszowice: nowy separator oczyści deszczówkę przy ul. Kłuszyńskiej

2023-09-28

Jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna zakończyła prace związane z budową nowego separatora substancji ropopochodnych kanalizacji opadowej przy ul. Macieja Dębskiego. Woda deszczowa z tego miejsca płynie dalej do Wilgi i Wisły. Inwestycja powstawała od lipca poprzedziły ją prace geodezyjne, pomiarowe i wiertnicze. Całkowity koszt nowego „ekologicznego sita” substancji ropopochodnych to ponad 87 tys. zł.

Gra toczy się o klimat

2023-09-28

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej zaprasza wszystkich nauczycieli i osoby zainteresowane sprawami klimatu na bezpłatne szkolenie z gier fabularnych dla edukacji klimatycznej. Spotkanie odbędzie się 3 października, w godzinach od 10.00 do 13.00, w siedzibie Centrum przy ul. Wielopole 17a. To pierwsze z cyklu szkoleń „Gramy dla klimatu” będzie poświęcone grze „Zagajnik”.

Znajdź