Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ChrońMY zieleń dla dobrego klimatu

Zbliżamy się do półmetka tegorocznej edycji kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, w której za pomocą pięciu bloków tematycznych odnoszących się do różnych obszarów związanych ze zmianami klimatu, podnosimy świadomość klimatyczną mieszkańców Krakowa i zachęcamy do kształtowania proklimatycznych nawyków.

Fot. krakow.pl

Do końca maja działaliśmy pod hasłem „ChrońMY zieleń”, promując zielone miejsca w Krakowie (w Krakowie mamy aż 56 parków!) i zachęcając do udziału w licznych projektach naszego miasta, takich jak: warsztaty upcyclingowe, miejskie ogrodnictwo czy wydarzenia plenerowe.

Dla każdej odsłony przygotowaliśmy propozycje zmian naszych nawyków, które możemy wprowadzić w naszym zachowaniu, aby działać w sposób bardziej przyjazny dla klimatu, zgodnie z modelem Unikaj-Zastąp-Ulepsz (z ang. Avoid-Shift-Improve).

To już druga propozycja zmian, przygotowana zgodnie z tym modelem, który pozwala nam spojrzeć na podejmowane przez nas działania z trzech perspektyw. Po pierwsze, analizujemy swoje nawyki pod kątem takich, z których możemy zrezygnować lub ograniczyć ich występowanie (unikaj-Avoid), aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie na klimat np. zaśmiecania parków i terenów zielonych.

A po drugie, zastanawiamy się, co zrobić, aby nasze działania były bardziej zrównoważone środowiskowo (ulepsz-Shift). Ostatnim krokiem jest zwiększanie wydajności produktów (ulepsz-Improve), usług które już posiadamy, jeżeli jest to możliwe. Podjęcie tego wyzwania to wyraz troski każdego z nas o środowisko i dołożenie cegiełki do wspólnych starań o „Kraków w dobrym klimacie”.

pokaż metkę
Autor: Marta Kawecka
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-18
Data aktualizacji: 2023-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź