Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie, sprawdź co się dzieje!

Dziś święto patrona Krakowa, któremu po raz kolejny towarzyszy kiermasz św. Józefa na Małym Rynku. Również dzisiaj odbył się XIX Krakowski Półmaraton Marzanny i VIII Bieg z dystansem „Dla małych serc” – w związku z tym pojawiły się zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Fot. Jan Graczyński

Dziś święto patrona Krakowa

Dziś imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji w naszym mieście odbywają się uroczystości upamiętniające patrona naszego miasta.

Kiermasz św. Józefa zagości na Małym Rynku

Oficjalnym obchodom święta patrona Krakowa po raz kolejny towarzyszy kiermasz św. Józefa zlokalizowany na Małym Rynku. Kiermasz potrwa do 26 marca. To wydarzenie kulturalno-handlowe prezentujące i oferujące rękodzieło oraz wyroby artystyczne, a także przybliżające kulturę tradycyjną.

„Blisko ciała” – wystawa prac z kolekcji Bunkra Sztuki

Nowa wystawa zatytułowana „Blisko ciała” w Galerii Bunkier Sztuki to prezentacja ponad 40 dzieł polskich i zagranicznych artystów. Twórcy obrazów, fotografii, filmów, obiektów i instalacji wykorzystują potencjał ciała w różnorodny, często bezkompromisowy sposób, rozszerzając pole interpretacji poza kategorie czysto estetyczne, dotykając spraw trudnych i niewygodnych, ale ważnych społecznie.

„Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”

Wystawa „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady” opowiada o postawach, które wobec masowej eksterminacji ludności żydowskiej przyjęli mieszkańcy Europy. Plenerową ekspozycję, którą od 15 marca można zobaczyć na Plantach obok Bunkra Sztuki, organizują United States Holucaust Memorial Museum i Żydowskie Muzeum Galicja, a partnerem jest Muzeum Krakowa.

Poznaj swoje miasto i zdobądź Odznakę Przyjaciela Krakowa

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na przedostanie spacery po Krakowie w ramach 51. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział jest bezpłatny.

Pokaz dyplomowy SAPU otworzy Cracow Fashion Week 2023

Rozpoczęła się 14. edycja Cracow Fashion Week. Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbywa się w dniach 18–26 marca. Misją Cracow Fashion Week jest promocja artystów, projektantów i fotografów mody z różnych krajów świata. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z miastem.

Zapraszamy również do pozostałych instytucji kultury:

Klub Kazimierz

Willa Decjusza

pałac Potockich

Nowohuckie Centrum Kultury

MuFo


Dziś linia nr 734 do ogrodu zoologicznego kursuje częściej. W godz. od 9.00 do 18.00 autobusy pojawiają się na trasie co 15 minut. Więcej tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-17
Data aktualizacji: 2023-03-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź