Aktualności

Krakowski serwis kulturalny na święta

Zapraszamy na kolejne wydanie serwisu kulturalnego telewizja.krakow.pl.

„Tak dla parku przy Karmelickiej” – weź udział w konsultacjach

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących stworzenia parku przy ul. Karmelickiej. Planowane przedsięwzięcie to realizacja jednego ze zwycięskich projektów proponowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa: „Tak dla parku przy Karmelickiej”.

Maseczki dla każdego kierowcy i motorniczego

MPK SA wyposażyło w maseczki każdego kierowcę i motorniczego. Wszyscy prowadzący otrzymali po raz kolejny środki dezynfekujące. Dla pracowników wydawane są także cały czas jednorazowe rękawiczki.

Od niedzieli ograniczenia w komunikacji miejskiej

Od niedzieli, 12 kwietnia Zarząd Transportu Publicznego planuje wprowadzić dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zmiany te mają na celu dostosowanie oferty transportu zbiorowego do występujących potrzeb przewozowych, a także zachęcenie ludzi do pozostania w domach i podróżowania środkami transportu zbiorowego wyłącznie w pilnych potrzebach.

Prezydent dziękuje służbom medycznym i zaprasza na wielkanocne śniadanie

W ramach symbolicznego podziękowania służbom medycznym za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie w walkę z koronawirusem, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza pracowników szpitali miejskich na wielkanocne śniadanie, które w niedzielę rano zostanie dostarczone do szpitali.

Zasady bezpieczeństwa przedłużone

Od czwartku, 16 kwietnia każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Rząd przedłuża także obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas Świąt Wielkanocnych.

Miasto wspiera uczniów i nauczycieli w organizowaniu zdalnej nauki

Kraków wystąpi o środki przyznawane samorządom w ramach konkursu grantowego „Zdalna szkoła”, ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Z dotacji zakupione zostaną tablety dla uczniów. Niezależnie od tego Urząd Miasta Krakowa prowadzi rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy również chcą wesprzeć uczniów sprzętem potrzebnym do nauki.

Do krakowskich seniorów dotarły zakupy świąteczne

Przed nami Święta Wielkanocne. Zwykle o tej porze wszyscy ruszamy do sklepów. W tym roku wszyscy zmagamy się z epidemią. Dlatego też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie dostarcza zakupy seniorom, tak aby minimalizować wśród nich ryzyko zakażenia.

Krakowskie teatry szyją kombinezony dla medyków

Instytucje kultury włączają się w pomoc krakowskiej służbie zdrowia. Od kilku dni w pracowniach krawieckich teatrów Bagatela i im. Słowackiego powstają kombinezony i fartuchy ochronne dla lekarzy i pielęgniarek. Plan zakłada, że ma ich być 2,5 tysiąca. Pierwsze sztuki już trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Szpital im. Żeromskiego: kamera sprawdza temperaturę ciała

Zamiast tradycyjnego termometru – profesjonalna kamera termowizyjna. W szpitalu im. Żeromskiego na oddziale ratunkowym temperaturę ciała pacjentów i personelu precyzyjnie i bezdotykowe sprawdza profesjonalne urządzenie termowizyjne wraz z oprogramowaniem.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA