Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

W lipcu pasażerowie, rowerzyści i kierowcy skorzystają z Trasy Łagiewnickiej

2022-05-27

Roboty budowlane na Trasie Łagiewnickiej są na ostatniej prostej i zakończą się w czerwcu. Oddanie tej ważnej arterii na południu Krakowa z infrastrukturą towarzyszącą dla mieszkańców będzie możliwe po procedurach odbiorów przez odpowiednie służby.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

Kraków pomaga Ukrainie – podsumowanie działań

2022-03-11

Od chwili wybuchu wojny na Ukrainie do Krakowa przybyło ok. 177,5 tys. osób, które potrzebują schronienia i pomocy. Dla miasta przyjęcie uchodźców to ogromny wysiłek i wyzwanie. Prowadzone są liczne działania, które mają ułatwić naszym gościom pobyt w Krakowie, nie destabilizując sytuacji mieszkańców.

Punkt rejestracji uchodźców w TAURON Arenie Kraków / Місце реєстрації для біженців у TAURON Arena Kraków

2022-03-18

Trwa proces rejestracji obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego. W Krakowie zorganizowany został jeden, centralny punkt nadawania numeru PESEL – w TAURON Arenie Kraków. Numer PESEL można także otrzymać w punktach organizowanych przez gminy podkrakowskie.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy 27.05

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowane są instytucje miejskie, mieszkańcy i wolontariusze. Teraz można wesprzeć potrzebujących nie tylko uczestnicząc w zbiórce darów, ale także przekazując darowiznę na specjalnie utworzone konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”. Dotychczas na konto wpłynęło 85 898,86 zł, 10 000,00 dolarów i 1 995,11 euro (stan na 27 maja).

Modernizacja krakowskich wodociągów. Kolejny etap na ukończeniu

2022-05-27

Wodociągi Miasta Krakowa SA kończą kolejny etap przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Poprawa wydajności sieci kanalizacyjnej miasta, rozbudowa oczyszczalni ścieków Płaszów, a także nowy, cyfrowy system zarządzania siecią przyczynią się do zwiększenia odporności miasta na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w tym m.in. nawalnymi deszczami.

Dostosuj kolor pojemnika do rodzaju odpadów

2022-05-27

Zgodnie z nowymi zasadami, do 30 czerwca zarządcy i właściciele nieruchomości mają obowiązek dostosować kolorystykę pojemników do rodzaju segregowanych odpadów. Dotychczas pojemniki mogły mieć inne kolory i wystarczyło, że były odpowiednio opisane. Od 1 lipca będą obowiązywały nowe przepisy.

Jakie granice obszaru rewitalizacji? Spotkajmy się na mieście!

2022-05-27

Do 24 czerwca trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie.

Zespół zadaniowy wypracuje korytarz społeczny nowej „zakopianki”

2022-05-25

Dziś, 27 maja, odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu, który wypracuje propozycję tzw. korytarza społecznego nowej trasy S7, możliwego do zaakceptowania przez krakowian. Wszystko po wstrzymaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prac przygotowawczych realizacji nowej trasy S7 w ramach sześciu proponowanych przebiegów.

Rodzina to drużyna! X Święto Rodziny Krakowskiej

2022-05-16

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Wzorem ubiegłorocznej edycji, zostało zorganizowane w trzydniowej formule, od dziś, 27 maja do 29 maja. Tym razem tematem przewodnim święta jest szeroko rozumiana aktywność rodzin pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Znajdź