Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Pierwszy sklep socjalny już otwarty

2022-10-03

W Krakowie przy ul. Siemaszki 31 działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. Dzisiaj oficjalnie otworzyli go zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyrektor Krakowskiego Banku Żywności Justyna Liptak oraz radny miejski Artur Buszek.

Poradnik dla studentów. Jak poruszać się po Krakowie?

2022-09-29

Październik oznacza początek roku akademickiego. Jest to czas wyzwań dla studentów, zwłaszcza tych przyjezdnych, którzy po raz pierwszy zamieszkają z dala od swoich rodzinnych miejscowości. Jednak nie wszystko musi być trudne, a już na pewno nie jest trudne przemieszczanie się po Krakowie.

Kraków

Kraków apeluje o dopłaty do ogrzewania gazem i energią elektryczną

2022-07-22

W związku z obowiązującą od 1 września 2019 r. tzw. uchwałą antysmogową, Kraków wystąpił do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z prośbą o jak najszybsze uwzględnienie kwestii dopłat do gospodarstw, które po likwidacji palenisk są ogrzewane gazem i energią elektryczną.

Zarządzanie nieruchomościami w Krakowie

2022-09-28

W ostatnich latach przeznaczono na potrzeby mieszkaniowe krakowian 3184 lokale, w tym aż 2468 wyremontowanych pustostanów. Pozyskano 254 ha terenów z przeznaczeniem pod inwestycje drogowe i zieleń. To tylko najważniejsze efekty zarządzania nieruchomościami w Krakowie w latach 2015–2022.

„Rowerowy Październik”, czyli jesienna kampania rowerowa

2022-09-30

Dziś w 40 szkołach podstawowych biorących udział w projekcie STARS „Rowerem do szkoły”, rozpoczyna się jesienna kampania rowerowa. To już druga edycja jesiennego współzawodnictwa. W poprzednim roku szkolnym akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Do akcji przystępuje łącznie ponad 16 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli i pracowników szkół.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Od dziś wzmocnienia komunikacji miejskiej

2022-09-20

Rozpoczął się nowy rok akademicki. W związku z tym od 3 października, dzięki możliwości skierowania do ruchu dodatkowych 25 autobusów, zostały wprowadzone kolejne wzmocnienia oferty przewozowej.

Głosujemy, bo warto! Ruszył budżet obywatelski

2022-09-28

Można już głosować na projekty zgłoszone w IX edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie – do 14 października, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe.

Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – wkrótce ruszają konsultacje

2022-10-03

17 października rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie budowy tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Ich celem jest zaprezentowanie wariantów projektowanych dróg oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów tras.

Rozpoczyna się kluczowy etap prac w parku przy ul. Karmelickiej

2022-09-30

Przed nami trzeci etap prac w parku przy ul. Karmelickiej. Teren, na którym obecnie rosną słoneczniki i łubin, zamieni się w przestrzeń dla mieszkańców, w którym połączenie zielonej i błękitnej infrastruktury pozwoli na stworzenie potrzebnego, spokojnego miejsca w samym centrum Krakowa.

Konsultacje w sprawie Białych Mórz

2022-07-20

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Cały czas dostępna jest ankieta, którą można wypełniać do 25 listopada. Następne spotkanie konsultacyjne odbędzie się w środę, 12 października, od godz. 16.00 do 17.00 przy wieży widokowej obok Centrum Jana Pawła II.

Znajdź