Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Uwaga na przymrozki! Jest ostrzeżenie meteorologiczne

2024-04-17

Najbliższa noc upłynie pod znakiem przymrozków – informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1 st. C, a przy samym gruncie do -3 st. C.

Młodzi krakowanie, zgłoście kandydatów do Nagrody Weyssenhoffa

2024-03-22

Nauczyciele, trenerzy, edukatorzy, instruktorzy harcerscy, streetworkerzy, pracownicy świetlic czy młodzieżowych domów kultury – osoby pracujące z młodzieżą i dla młodzieży mogą zostać laureatami Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Kandydatów do tej nagrody zgłaszają młodzi ludzie. Mają na to czas do 30 kwietnia.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

2024-04-04

Trwa nabór wniosków o dotację w ramach programu „Stop smog”. Jeśli chcesz wymienić swoje stare, ponad 10-letnie wysokoemisyjne urządzenie grzewcze, np. kocioł gazowy, ogrzewanie olejowe, na spełniające standardy niskoemisyjne oraz dodatkowo wykonać termomodernizację budynku, do 30 kwietnia złóż wniosek i uzyskaj dofinansowanie.

Kraków z dofinansowaniem na rozwój OZE

2024-04-15

Miasto otrzyma dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy, przyznane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na pilotażowy projekt rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wsparcie finansowe w wysokości 430,6 tys. zł pozwoli na powstawanie na terenie Krakowa większych instalacji fotowoltaicznych.

Miasto przygotowuje się do budowy linii tramwajowej na Kliny

2024-04-11

10 kwietnia w Biuletynie informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny”. Termin składania ofert mija 23 kwietnia 2024 r. Opracowanie ma przedstawić możliwości organizacyjne, społeczne, techniczne, przestrzenne i środowiskowe oraz zasadność ekonomiczną budowy linii tramwajowej na osiedle Kliny.

Trwa budowa torowiska na kolejnym fragmencie ul. Zwierzynieckiej

2024-04-11

Trwa przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej (Dzielnice: I – Stare Miasto, VII – Zwierzyniec). Na kolejnym fragmencie ul. Zwierzynieckiej, w rejonie Filharmonii, pojawiła się nowa konstrukcja torowiska.

Najnowsze wydanie dwutygodnika „Kraków.pl” już jest – przeczytaj!

2024-04-16

W najnowszym wydaniu dwutygodnika miejskiego „Kraków.pl” wiele miejsca poświęcamy 20-leciu Polski w Unii Europejskiej. O czym jeszcze można przeczytać?

Bogusław Kośmider

Bogusław Kośmider zakończył pracę jako zastępca prezydenta

2024-04-17

17 kwietnia Bogusław Kośmider, w związku z wyborem na radnego, złożył rezygnację z funkcji zastępcy prezydenta miasta Krakowa ds. obsługi mieszkańców.

O ekotransporcie podczas Krakowskiej Akademii Klimatu

2024-04-17

„Transport jutra” to temat kolejnego spotkania w ramach trwającej 5. edycji Krakowskiej Akademii Klimatu. Wydarzenie, przeznaczone dla młodzieży z krakowskim szkół, odbędzie się jutro, 18 kwietnia, w Nowohuckim Centrum Kultury. Zaproszeni eksperci, w tym zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, będą dyskutować m.in. na temat ekologicznego zasilania pojazdów oraz rozwoju transportu, który jest przyjazny naszej planecie. Jak zawsze, nie zabraknie także dobrego i wartościowego kina.

Kolejne plany miejscowe w trakcie sporządzania

2024-04-12

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania siedmiu nowych miejscowych planów zagospodarowania. W dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim będą to plany dla obszarów: „Bieżanów – Kolonia”, „Bieżanów – Nad Serafą”, „Nowy Bieżanów – Rżąka”, w dzielnicy XVIII Nowa Huta dla terenów: „Podstawie”, „Wyciąże II”, w dzielnicy VIII Dębniki to obszar „Praska – Zielna”, a w dzielnicy X Swoszowice – „Rejon ulicy Inicjatywy Lokalnej”.

Znajdź