Aktualności

Pamięci ofiar Dąbia

W tym roku przypada 75. rocznica rozstrzelania przez Niemców hitlerowskich 79 osób na Dąbiu. W niedzielę, 19 stycznia mieszkańcy Krakowa, w tym młodzież, oddadzą hołd ludziom, którzy ponieśli największą ofiarę w imię ojczyzny.

Zakończono negocjacje w sprawie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju

W piątek, 17 stycznia zakończył się dialog konkurencyjny z trzema zaproszonymi firmami w sprawie realizacji projektu czwartego etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przez najbliższe kilkanaście dni opracowywana będzie ostateczna dokumentacja, która w ciągu miesiąca trafi do nich z prośbą o złożenie ofert.

Ważna informacja dla przedsiębiorców

31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2019 r. oraz dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2020 r. Jeśli przedsiębiorca nie dokona opłaty w terminie, to niezależnie od przyczyny musi się liczyć z opłatą dodatkową lub wygaśnięciem zezwolenia.

Rozbudowa ulicy Mieczysława Wrony

Rusza rozbudowa ulicy Mieczysława Wrony na odcinku od ul. Edwarda Warchałowskiego do ul. Chlebniczej. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, w poniedziałek, 20 stycznia na tej ulicy rozpoczną się prace związane z budową sieci wodociągowej. Wprowadzone zostaną więc zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Uwaga na gęste mgły! Kolejne ostrzeżenie IMGW

Do godz. 9.00 w sobotę przedłużono ostrzeżenie przed gęstymi mgłami w naszym regionie. Synoptycy informują, że widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 metrów, a lokalnie ze względu na ujemną temperaturę mgły mogą marznąć i powodować oblodzenie na drogach i chodnikach.

Ten weekend również należy do przyjaciół Krakowa!

W najbliższy weekend, 18–19 stycznia Koło Grodzkie PTTK zaprasza wielbicieli starego Krakowa na kolejne spacery w ramach 48. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. To świetna okazja by w miłym towarzystwie pogłębiać swoją wiedzę o historii i zabytkach swojego miasta, a przy okazji rywalizować o tytuły i odznaki wyróżniające największych miłośników podwawelskiego grodu.

Miasta historyczne w poszukiwaniu turysty premium

Wybitni eksperci i autorytety branży turystycznej podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas drugiej konferencji „Miasta historyczne w poszukiwaniu turysty premium” w ramach projektu „Miasta Historyczne 3.0”. Głównym założeniem wydarzenia jest dyskusja nad problemami, doświadczeniami, rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych, wyłącznie w aspekcie rozwoju turystyki.

Grafficiarz wpadł w ręce strażników miejskich

Strażnicy miejscy zatrzymali młodego mężczyznę, który wczoraj wieczorem zniszczył przy użyciu farby pojemnik na odpady przy ul. Łużyckiej.

Dla Kacperka Ryły będzie kursował specjalny tramwaj

Przez cztery dni, od poniedziałku, 20 stycznia do czwartku, 23 stycznia, w godzinach 8.00-17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych będzie kursował specjalny tramwaj, w którym zostanie przeprowadzona kwesta na leczenie rocznego Kacperka Ryły.

Dawna krakowska zima

Choć nic nie wskazywało, aby zima 1875/1876 miała być szczególnie surowa, to jednak już 30 listopada 1875 r. krakowski magistrat uruchomił przy ul. Szpitalnej ogrzewalnię „dla ubogich”. Były to dwie izby, jedna dla mężczyzn, druga dla kobiet. W mroźne noce mogli w nich szukać schronienia „ubodzy pozbawieni przytułku”. Na razie jednak zima niezbyt dokuczała krakowianom. Choć w pierwszych dniach grudnia dość obficie spadł śnieg, to jednak „święta Barbara była po wodzie”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA