Aktualności

Program „Działamy lokalnie”: wstrzymany nabór wniosków

Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalnie działające na rzecz mieszkańców Krakowa, które chciały wziąć udział w programie grantowym „Działamy lokalnie” będą musiały poczekać ze złożeniem wniosku. Organizatorzy - ArcelorMittal Poland oraz Miasto Kraków, ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, podjęli decyzję o przesunięciu projektu na późniejszy termin.

Trzeci tydzień akcji „Złap Groteskę w sieci”

Rozpoczyna się trzeci tydzień projektu „Złap Groteskę w sieci”, który na czas kwarantanny proponuje Teatr Groteska w Krakowie.

Schronisko dla zwierząt – raport z budowy

W przypadku tego zadania nie widać negatywnego wpływu pandemii choroby COVID-19 na postępy prac budowlanych. Trwający od zeszłego roku kolejny etap przebudowy schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej wszedł już w fazę wykończenia.

Veni, vidi, Vinci, czyli Muzeum Narodowe on-line

Tłum turystów w krakowskich muzeach to chleb powszedni, a jeśli nawet uda się określić luźniejszą porę na zwiedzanie, to nie zawsze możemy dopasować do niej nasz codzienny harmonogram. Może teraz, gdy restrykcje dotyczące wychodzenia z domu podczas pandemii COVID-19 zostały zaostrzone, znajdziemy czas na zapoznanie się z kolekcjami, które oglądać możemy bez obaw o kolejki do kasy, czy rezerwację odpowiedniej godziny wejścia. Instytucje kultury na całym świecie prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie odbiorców. Także Muzeum Narodowe w Krakowie nie pozostaje w tyle, udostępniając wirtualnie swoje zbiory i oferując zwiedzanie wnętrz.

Julia Ziemba

Uwaga na przymrozki – ostrzeżenie IMGW

Przed nami kolejne dni z dosyć niską temperaturą. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed przymrozkami.

Częstsze kursy i 70 autobusów więcej w ruchu

Od 30 marca zwiększyła się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach. W porównaniu do ubiegłego tygodnia w poniedziałek na liniach regularnych pojawiło się aż 70 autobusów więcej. Co więcej do wykorzystania jest także gotowych 15 autobusów i 10 tramwajów rezerwowych, które na każdy sygnał o większej frekwencji są wysyłane do ruchu.

Nowa nawierzchnia na ulicy Kocmyrzowskiej

Rozpoczął się remont kolejnego fragmentu ulicy Kocmyrzowskiej. Tym razem drogowcy kładą nową nawierzchnię na odcinku od skrzyżowania z ul. Gustawa Morcinka do granic miasta.

KRAKÓW NA ŻYWO: koronawirus – sytuacja w mieście 30 marca 2020 r.

Oto najświeższe informacje związane z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i Krakowie:

Księga kondolencyjna dedykowana Krzysztofowi Pendereckiemu

KRZYSZTOF PENDERECKI 1933–2020

KOMPOZYTOR, DYRYGENT

HONOROWY OBYWATEL MIASTA KRAKOWA

Nie żyje Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki nie żyje. Wybitny polski kompozytor zmarł w niedzielę nad ranem. Miał 86 lat.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA