Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Uwaga na silny mróz!

2023-02-08

Meteorolodzy IMGW ostrzegają przed silnym mrozem. Prognozuje się spadek temperatury lokalnie do -16°C i wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

jak oszczędzać energię

Co możesz zrobić, aby zaoszczędzić energię

2022-07-27

Postępujące zmiany klimatyczne, a także rosnące koszty energii elektrycznej i gazu wymagają szybkich działań umożliwiających oszczędzanie ciepła, energii oraz wody. Znaczenie mają więc zarówno zmiany codziennych nawyków, jak i termomodernizacja budynku czy montaż odnawialnych źródeł energii.

Nagroda im. ks. Stanisława Musiała

Międzobrodzka i Mysakowska laureatkami Nagrody im. ks. Musiała

2023-02-08

3 marca zostanie wręczona Nagroda im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzona została historyczka Małgorzata Międzobrodzka, a za działalność społeczną – nauczycielka Agnieszka Mysakowska.

Aukcja na miejsca pod budowę grobów murowanych

2023-02-01

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie ogłasza aukcję na oddanie do użytkowania – dysponowania osobom fizycznym miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech cmentarzach komunalnych: Rakowickim, Podgórskim i Grębałów. Licytacja odbędzie się w piątek, 10 lutego, o godz. 13.00 w ZCK przy ul. Powstańców 48, gdzie znajduje się Biuro Obsługi Cmentarza Prądnik Czerwony.

Wypełnij ankietę na temat rewitalizacji w Krakowie

2023-02-02

Ruszyły prace nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa. Do środy, 15 lutego, pracownicy organizacji pozarządowych i instytucji prowadzących działalność w tym obszarze mogą wypełnić ankietę, której wyniki staną się bazą do stworzenia programu.

Społeczna Kaffka – kawa i integracja

2023-02-07

W Krakowie jest wiele miejsc z dobrą kawą, ale to jest szczególne. Zarówno o smak parzonej kawy i innych specjałów, jak i o atmosferę dba tam wyjątkowy zespół pracowników. To „Społeczna Kaffka”, kawiarnia działająca przy wsparciu miasta przy ul. Na Kozłówce 25. Pracują tam młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną.

Kończą się ferie, od soboty zmiany w komunikacji miejskiej

2023-02-08

Powoli kończą się ferie zimowe. W związku z tym od najbliższej soboty, 11 lutego, czekają nas zmiany rozkładów jazdy linii autobusowych i tramwajowych.

 ul. Królowej Jadwigi / ul. 28 Lipca 1943

Trwa kolejny etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi

2022-10-04

30 stycznia rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Zamknięte zostało skrzyżowanie z ul. 28 Lipca 1943. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, a także aktualizowany na bieżąco tygodniowy harmonogram prac.

Tunele Trasy Łagiewnickiej zostaną uszczelnione przez wykonawcę

2023-02-08

Przesiąkanie wody przez ściany tuneli Trasy Łagiewnickiej zostało stwierdzone i jest obserwowane a także ewidencjonowane przez pracowników spółki sukcesywnie od października 2022 r. Stwierdzone przecieki w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo korzystania z tuneli. Zaobserwowane w trakcie przeglądów miejsca przesączania wody zostaną usunięte w ramach gwarancji przez wykonawcę inwestycji po ustabilizowaniu się warunków pogodowych – informuje spółka Trasa Łagiewnicka.

Park Bednarskiego nabiera docelowego kształtu

2023-02-03

Kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa. To tylko niektóre zauważalne postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego. Otwarcie całego terenu parku zaplanowano na maj.

Znajdź