Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Uwaga na oblodzenia! Ostrzeżenie IMGW

2021-12-05

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj, od godz. 20.00 do godz. 9.00 w poniedziałek, 6 grudnia.

Yutong E12

MPK testuje autobus elektryczny chińskiego producenta

2021-12-03

Krakowianie już od wczoraj mogą podróżować autobusem chińskiego producenta - marki Yutong. Autobus wyjechał na linię nr 169, a w kolejnych dniach pojawi się również na liniach nr 124 i 424. Testy potrwają do 3 stycznia 2022 r.

Oto laureaci Nagród Miasta Krakowa i Mecenasi Kultury Krakowa

2021-12-03

Nagrody Miasta Krakowa, które mają kilkuwiekową tradycję, pozwalają wyróżnić osoby, których działania przekładają się na znaczenie i rozwój miasta w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, techniki, a także sportu. Przyznawanie tytułów Mecenasów Krakowa pozwala natomiast podziękować firmom, instytucjom i osobom, które wymiernie wspierają krakowską kulturę. Znamy już laureatów obydwóch wyróżnień.

ołtarz Wita Stwosza

Pięknieją krakowskie zabytki

2021-12-03

Od 2006 roku miasto przeznaczyło już ponad 44 mln zł na dotacje obejmujące prace konserwatorskie, restauratorskie oraz prace budowlane w ponad 330 obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków. W cyklu #krakowheritage opisujemy wybrane obiekty, które dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków odzyskały swój blask. Tym razem przybliżamy temat renowacji jednego z najcenniejszych europejskich skarbów dziedzictwa naszego miasta – ołtarza Wita Stwosza.

Kupcy świętowali

2021-12-03

Msza św. w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbyły się dzisiaj.

Biblioteka Kraków uruchamia dwa nowe książkomaty

2021-12-03

Biblioteka Kraków 6 grudnia, w dniu św. Mikołaja, zaprasza na uroczystość uruchomienia dwóch nowych książkomatów, czyli samoobsługowych urządzeń działających na podobnej zasadzie jak popularne paczkomaty.

154. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

2021-12-03

Dziś mija 154. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Mimo że urodził się na Wileńszczyźnie, to jego działalność niepodległościowa ściśle związana jest z Krakowem. Z tej okazji, na sarkofagu marszałka w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu zostaną złożone kwiaty od władz miasta Krakowa.

Edukacyjne forum metropolitalne

2021-12-03

Piąty dzień Forum Metropolii Krakowskiej poświęcony był edukacji. Jak powinna wyglądać edukacja? Jakie kompetencje powinny być rozwijane we współczesnej szkole? Na te pytania odpowiadali uczestnicy piątkowej sesji inspiracyjnej i warsztatowej.

MuFo Rakowicka otwiera się dla zwiedzających

2021-12-03

4 grudnia dla zwiedzających została otwarta nowa siedziba główna Muzeum Fotografii w Krakowie. Po trwających niemal dwa lata pracach budowlanych, zabytkowy budynek dawnej Zbrojowni został dostosowany do potrzeb nowoczesnego muzeum. W weekend otwarcia, 4–5 grudnia, na zwiedzających czekają liczne atrakcje.

Pomiar emisji spalin

Innowacyjne badania spalin znów w Krakowie

2021-12-02

W Krakowie ponownie wykonywane są pomiary rzeczywistej emisji spalin samochodowych metodą zdalnego pomiaru. Badania prowadzone przez Krakowski Alarm Smogowy i Zarząd Transportu Publicznego pozwolą określić, jakie rodzaje samochodów emitują najwięcej zanieczyszczeń.

Znajdź