Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Od czerwca płatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy / З червня платний проїзд для біженців з України

2022-05-26

31 maja kończy się okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy.

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

2022-05-27

X Święto Rodziny Krakowskiej, świętowanie Dnia Dziecka, festiwale muzyki, filmu i tańca, koncert organowy, spektakle, koncerty, treningi – w Krakowie nie da się nudzić. Przekonajcie się sami!

Leśne kąpiele dla seniorów

2022-05-26

Śpiew ptaków, zapach mchu, widok okazałych drzew! Wizyta w lesie to prawdziwa uczta dla zmysłów, dlatego śmiało możemy ją nazwać leśną... kąpielą! Seniorze, dołącz do terapeutycznych spacerów przyrodniczych i zanurz się w atmosferze Lasu Wolskiego. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, obowiązują zapisy.

Lifting donic z drzewami z placu Nowego

2022-05-27

Donice z drzewami w Krakowie m.in. z placu Nowego przechodzą metamorfozę. W ostatnim czasie systematycznie znikały, po to by pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej mogli je wyczyścić, pomalować a następnie ustawić w miejscach, w których się znajdowały przed renowacją.

250 kilometrów infrastruktury rowerowej miasta

2022-05-25

Każdego roku infrastruktura rowerowa w Krakowie powiększa się o nowe kilometry. Spora część ścieżek rowerowych w mieście powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ich układ znajduje się w systemie dróg małopolskich – specjalnym programie, którego celem jest stworzenie spójnej sieci dla jednośladów przebiegających przez całe województwo.

Festiwal Muzyki Filmowej – weekend pełen atrakcji

2022-05-23

Weekend na świeżym powietrzu pełen muzyki, filmu, tańca i spotkań z artystami. To wszystko znajdziecie w miasteczku festiwalowym otwartym z okazji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy w dniach 27-29 maja wszystkich mieszkańców i turystów do skorzystania z bezpłatnych wydarzeń Krakowskiej Strefy FMF mieszczącej się przed Galerią Krakowską na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Przebudowywany wiadukt na ul. Grzegórzeckiej

Sobota bez tramwajów na ulicy Grzegórzeckiej

2022-05-24

Trwa budowa nowego wiaduktu kolejowego nad ulicą Grzegórzecką – inwestycja PKP PLK. W związku z koniecznością wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej pod wiaduktem, w sobotę, 28 maja, zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku „Rondo Grzegórzeckie” – „Starowiślna”. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe nr 1, 19 i 22.

MPK SA kupuje kolejne autobusy elektryczne

2022-05-27

MPK SA w Krakowie ogłosiło kolejny w tym roku przetarg na zakup autobusów elektrycznych. Tym razem do Krakowa mogą trafić 22 autobusy zeroemisyjne.

Niezwykła aktywacja „Stranger Things” w Krakowie

2022-05-26

Od dziś można oglądać pierwszą część czwartego sezonu „Stranger Things” – serialu Netflix, który od premiery w 2016 roku został okrzyknięty mianem globalnego fenomenu i zdobył ponad 65 nagród oraz 175 nominacji. Z tej okazji, w przeddzień premiery na całym świecie zaplanowano wyjątkowe aktywacje multimedialne. Tak też było również i w Krakowie.

Linie sezonowe i rekreacyjne: rozkład jazdy na weekend

2022-05-26

Podczas weekendu będą realizowane dodatkowe kursy na linii nr 134 oraz będą kursować linie nr 434 i LR0.

Znajdź