Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Sprawdź projekty planów zagospodarowania przestrzennego

2023-02-07

Od 13 lutego do 13 marca zostaną przedstawione do publicznego wglądu projekty planów zagospodarowania dla terenów: „Kobierzyńska-Pychowicka” oraz „Nowy Prokocim”. W tym czasie również będzie się można ponownie zapoznać z częścią projektów dla obszarów: „Kombinat” oraz „Półwsie”.

Mała architektura pojawiła się w parku Młynówka Królewska

2023-02-08

W okolicach ulic Zygmunta Starego i Lindego w Młynówce Królewskiej pojawiły się nowe stoły piknikowe, leżaki i hamaki. Wszystko w ramach zadania z budżetu obywatelskiego.

Przyjdź na debatę o przyszłości krakowskiego transportu

2023-02-03

Przed nami debata poprzedzająca zasadniczą część Krakowskiego Panelu Transportowego na temat przyszłości krakowskiego transportu z udziałem ekspertów Politechniki Krakowskiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 lutego.

W Krakowie powstaje coraz więcej mieszkań chronionych

2023-02-08

W ramach prowadzonej deinstytucjonalizacji w Krakowie systematycznie rozwijana jest sieć mieszkań chronionych przeznaczonych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego!

2023-01-31

Do 2 marca mieszkańcy mogą składać wnioski do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Aby ułatwić to zadanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów podczas przygotowania projektów. Zachęcamy również do skorzystania z „Banku pomysłów” i przedstawienia propozycji na jeszcze lepszy Kraków!

Piłkarskie trofea wręczone

2023-02-07

We wtorek, 7 lutego, podczas gali w pałacu Krzysztofory poznaliśmy laureatów „Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2022”. To Luis Fernandez – reprezentant Wisły Kraków oraz Tomasz Tułacz – trener klubu Puszcza Niepołomice! Wręczono także nagrodę specjalną prezydenta Krakowa – „Jasna strona futbolu”. Wydarzenie jest doroczną okazją do podziękowania sportowcom za wkład w rozwój krakowskiego i małopolskiego futbolu.

Ruszył remont ulicy Teligi

2023-02-03

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją ulicy Leonida Teligi na Prokocimiu, kluczowej dla obsługi komunikacyjnej dzielnic XII i XIII.

Ferie w mieście 2023

Ferie w mieście – pomysły na zimowy wypoczynek

2023-01-13

Warsztaty plastyczne, teatralne, biblioteczne, taneczne czy filmowe, a także spacery, gry i zabawy – to tylko część propozycji, jakie na ferie zimowe przygotowały krakowskie instytucje kultury, edukacji i sportu. Bogaty program zajęć gwarantuje, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności.

Wybieramy Animatora Roku! II edycja konkursu rozpoczęta

2023-02-03

Kto Cię wkręcił w kulturę? Kto zainspirował Cię do własnej twórczości, pokazał warsztat i rozbudził kreatywność? Kto otworzył Ci okno na świat sztuki i życia, rozbudził Twoje emocje i zainteresowania kulturą w jej różnych aspektach? Jaka inicjatywa Cię poruszyła, dodała skrzydeł do działania, wymiany myśli, twórczej współpracy? Rozpoczęła się druga edycja konkursu na Animatora Roku. Można już zgłaszać kandydatów do tego tytułu.

20. Cracovia Maraton

Cracovia Maraton: zapisy do wyścigu zawodników na wózkach rozpoczęte

2023-02-08

Od samego początku na trasę Cracovia Maraton wyruszają także zawodnicy z niepełnosprawnościami rywalizujący na wózkach. Do Krakowa przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach handbike, rim push i active wheelchair. Ruszyły zapisy do udziału w jubileuszowej, 20. odsłonie tych zmagań, która odbędzie się 23 kwietnia.

Znajdź