Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom

2021-10-21

Jest już możliwa rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom typu B dla dzieci do lat 2. Szczepienia są zalecane osobom narażonym na przebywanie w dużych skupiskach, w grupie niemowląt i dzieci, szczególnie chodzących do żłobka, przedszkola lub szkoły.

Budowa KST do Górki Narodowej: jeden kierunek na Fieldorfa Nila

2021-10-23

Od 27 października, od godz. 7.00, roboty związane z budową ciepłociągu na ul. Fieldorfa Nila obejmą jezdnię północną. Nadal będzie obowiązywał tam ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Prądnickiej.

Wernisaż wystawy Jacka Bednarczyka „Świat czeka”

2021-10-20

„Nie mierzę czasu, jaki spędzam z aparatem. Nie czuję nawet, kiedy pracuję” – mówił Jacek Bednarczyk – fotoreporter przez 30 lat związany z Polską Agencją Prasową. Wernisaż poświęconej mu wystawy pt. „Świat czeka” odbędzie się 26 października, o godz. 11.00 na Małym Rynku w Krakowie.

Punkt Sprzedaży Biletów w Czyżynach został zamknięty

2021-10-23

W piątek, 22 października, został zamknięty Punkt Sprzedaży Biletów przy Dworcu Autobusowym w Czyżynach. 

Kontrole maseczek w komunikacji miejskiej

2021-10-23

W związku z prośbami pasażerów, którzy zwracają uwagę na coraz częściej zdarzające się przypadki podróży komunikacją miejską bez prawidłowo założonej maseczki, policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK po raz kolejny będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa w tramwajach i autobusach.

Powstaje plan dla obszaru „Ulica Niebieska – Cmentarz

2021-10-23

24 hektary obszaru w okolicy cmentarza parafialnego przy ul. Niebieskiej zostanie objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wspomniany obszar znajduje się w dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Badanie potrzeb NGO w obszarze wielokulturowości

2021-10-23

Obserwatorium Dialogu Obywatelskiego, które działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi badanie dotyczące potencjału i potrzeb organizacji pozarządowych w obszarze budowania dialogu wielokulturowego w Krakowie. Wyniki badania będą zaprezentowane w raporcie, który zostanie przekazany miastu. Ankiety są anonimowe.

W ten weekend wzmocniona komunikacja na cmentarzach

2021-10-23

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. W związku ze spodziewanym zwiększonym ruchem w okolicach cmentarzy tramwajami i autobusami, w sobotę, 23 października i niedzielę, 24 października, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Konkurs na wystawę stałą w KL Plaszow

2021-10-23

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w Muzeum KL Plaszow, która zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu oraz złożenie jej w formie pracy konkursowej.

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Podwawelskiego

2021-10-23

19 października została podpisana umowa sprzedaży pompowni przeciwpowodziowej „Wilga”, pomiędzy JTL Property Holdings, a Wodociągami Miasta Krakowa SA. Przedmiotem transakcji jest przepompownia przy ul. Ludwinowskiej wraz z nieruchomością, na której powstała.

Znajdź komunikat