Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Za nami rowerowy maj!

2023-06-05

Zakończył się Rowerowy Maj 2023. Frekwencja dopisała. Aż 21,7 tys. uczniów krakowskich szkół, przedszkolaków i nauczycieli przynajmniej raz wzięło udział w akcji.

Koncert finałowy festiwalu Black or White już 10 czerwca!

2023-05-09

„Piosenki wiecznie żywe” to hasło tegorocznego koncertu charytatywnego zorganizowanego w ramach festiwalu Black or White. To już 7. edycja festiwalu, który ma na celu promowanie wiedzy na temat nowotworów neuroendokrynnych. Koncert odbędzie się 10 czerwca, o godz. 18.00 w klubie Studio.

Kolejna edycja zgłoszeń to prestiżowych krakowskich nagród

2023-06-05

Nagrody Miasta Krakowa, których tradycja sięga XVI w., są wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta. Rozpoczął się etap zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu. Kto powinien zostać uhonorowany tym prestiżowym wyróżnieniem?

Tramwaj Bombardier

Komunikacja miejska w długi weekend

2023-06-05

Podczas długiego weekendu, związanego ze świętem Bożego Ciała, w dniach 8–11 czerwca (czwartek–niedziela), zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie.

W Boże Ciało płatny postój w strefie

2023-05-30

W połowie maja zaczęły obowiązywać nowe zasady w Obszarze Płatnego Parkowania. Według nich, w najbliższe święto, Bożego Ciała 8 czerwca – parkowanie jest płatne.

Wybierz się na Zakrzówek i poznaj EkoEksperymentarium

2023-05-29

Eko w domu, eko w mieście, eko na naszej planecie! Dowiedz się, jak podczas codziennych, nawet najdrobniejszych czynności, zadbać o środowisko. Oszczędzanie wody, segregacja śmieci czy ograniczanie zużycia plastiku to tylko przykłady proklimatycznych zachowań. Zobacz EkoEksperymentarium i przekonaj się, że bycie eko ma znaczenie i pozytywnie wpływa na otaczający nas świat. Interaktywna wystawa jest otwarta do 31 sierpnia w parku Zakrzówek – budynek B2 przy ul. Wyłom.

Wybierz miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi i zgłoś je w plebiscycie

2023-06-02

Zapewne masz ulubioną restaurację, centrum sportu lub twórczych działań, gdzie zabierasz swoją rodzinę. A może znasz miejsca, które ze względu komfort i atmosferę są uwielbiane przez dzieci? Zgłoś je do udziału w 5. edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi". Można to zrobić do 31 lipca – wystarczy wypełnić formularz online.

Umowa na zagospodarowanie terenu po byłym KL Plaszow podpisana

2023-06-02

W piątek, 2 czerwca podpisano umowę między Muzeum KL Plaszow w Krakowie i firmą RE-Bau sp. z o.o. na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Plaszow.

Poszukujesz pracy w swojej okolicy? Sprawdź oferty na mapie

2023-06-05

Strona internetowa jobmapa.gupkrakow.pl to nowy projekt stworzony w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie po to, by ułatwić osobom poszukującym pracy znalezienie właściwej oferty na rynku lokalnym. Narzędzie to może też pomóc osobom z innych części kraju, które chciałyby pracować w naszym mieście. Jobmapa to jeden z najbardziej innowacyjnych w skali kraju projektów realizowanych w urzędach i instytucjach publicznych.

Najlepszy city break? Kraków na podium

2023-06-02

Od szesnastu lat portal Post Office Travel Money porównuje koszty krótkich wypadów do miast w całej Europie, badając stosunek jakości oferty do ceny. W ten sposób powstaje ranking miejsc, które dosłownie warto odwiedzić. W tegorocznej edycji badania Kraków znalazł się na 3. miejscu.

Znajdź