Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

XVIII XVIII VIII

Ruszyła wyczekiwana przebudowa szkoły przy ul. Tynieckiej

2024-04-11

Komfort nauki dla uczniów i więcej miejsc dla przedszkolaków – to cel przebudowy Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna. Całość zostanie zamknięta w ciekawej bryle. 11 kwietnia położono symboliczny kamień pod rozpoczętą już budowę.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

2024-04-04

Trwa nabór wniosków o dotację w ramach programu „Stop smog”. Jeśli chcesz wymienić swoje stare, ponad 10-letnie wysokoemisyjne urządzenie grzewcze, np. kocioł gazowy, ogrzewanie olejowe, na spełniające standardy niskoemisyjne oraz dodatkowo wykonać termomodernizację budynku, do 30 kwietnia złóż wniosek i uzyskaj dofinansowanie.

co słychać w dzielnicach

Zobacz, co słychać w Twojej dzielnicy

2023-07-01

Mieszkańcy Krakowa w trakcie cyklu spotkań „Porozmawiajmy o Krakowie…” zgłaszali potrzebę szybkiego dostępu do informacji na temat tego, co się dzieje na terenie konkretnej dzielnicy. Stąd na stronie krakow.pl powstała specjalna zakładka – Dzielnice.

Cracovia Maraton i wydarzenia towarzyszące: organizacja ruchu i komunikacji miejskiej

2024-04-09

W niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się 21. Cracovia Maraton, ale już w sobotę, 13 kwietnia, biegacze wystartują w biegach towarzyszących. W związku z tymi wydarzeniami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Forteczny piknik rodzinny

2024-04-09

W niedzielę, 14 kwietnia, w forcie „Kościuszko” odbędzie się piknik rodzinny. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 16.00. Tego samego dnia, w ramach wycieczki z przewodnikiem, będzie można również zwiedzić wybrane forty.

Zapraszamy na kolejne miejskie kontrole rowerowe

2024-04-05

W Krakowie zaczyna się sezon rowerowy. Od poniedziałku, 15 kwietnia, wracają więc miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i będą jak zawsze bezpłatne.

XVIII XVIII V

Przy pl. Nowowiejskim powstał Gołębi Ogród Krakowian

2023-07-12

Czas na wycieczkę do Gołębiego Ogrodu Krakowian! Nowo powstała przestrzeń została rekreacyjnie zaadaptowana z myślą o okolicznych mieszkańcach, klientach targowiska oraz lokalnych przedsiębiorcach. Ogród jest podzielony na strefy, które łączą ścieżki spacerowe. Znajduje się w nim także miejsce do zabawy dla najmłodszych.

Filantrop Krakowa A.D. 2023

Kto zostanie Filantropem Krakowa A.D. 2023?

2024-03-14

Konkurs Filantrop Krakowa ma długoletnią tradycję – od 24 lat Kraków szczególnie honoruje osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby innych. Doceńmy osoby z wielkim sercem, które nie zważając na przeciwności losu pomagają potrzebującym. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2023.

II tura wyborów samorządowych w Krakowie

2024-04-08

21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów na urząd prezydenta Krakowa. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00–21.00.

Krakowskie Noce rozpoczną się w kinach studyjnych

2024-04-10

Nocą Kin Studyjnych rozpocznie się tegoroczna edycja Krakowskich Nocy. Cykl, który potrwa od kwietnia do października, to okazja do spotkań z krakowską kulturą organizowanych w formie wieczornych wydarzeń. Tradycyjnie jako pierwsza odbywa się Noc Kin Studyjnych, a następnie Noc Muzeów, Teatrów, Tańca, Jazzu, Cracovia Sacra i Poezji.

Znajdź