Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Tańsze ciepło systemowe dla odbiorców wrażliwych – złóż oświadczenie

2022-09-22

Zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw została przewidziana rekompensata dla odbiorców energii, wśród których są m.in. szkoły i przedszkola, żłobki, szpitale, ośrodki pomocy społecznej, placówki kulturalne oraz wszystkie te, które wymienione są w powyższej ustawie, a których źródło ciepła jest dostarczane przez sieć ciepłowniczą (m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej).

Białe Morza

Konsultacje w sprawie Białych Mórz – w piątek warsztaty dla seniorów

2022-07-20

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Cały czas dostępna jest ankieta konsultacyjna, a już w piątek, 30 września, odbędą się warsztaty planowania partycypacyjnego dla seniorów. Początek o godz. 10.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” przy ul. Zakopiańskiej 62.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wymiana nawierzchni na ul. Armii Krajowej

2022-09-28

Trwa modernizacja ulicy Armii Krajowej. Nocami prowadzone są roboty związane z wymianą nawierzchni. Przejezdność jest zachowana. Obowiązują odcinkowe zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu.

jak oszczędzać energię

Co możesz zrobić, aby zaoszczędzić energię

2022-07-27

Postępujące zmiany klimatyczne, a także rosnące koszty energii elektrycznej i gazu wymagają szybkich działań umożliwiających oszczędzanie ciepła, energii oraz wody. Znaczenie mają więc zarówno zmiany codziennych nawyków, jak i termomodernizacja budynku czy montaż odnawialnych źródeł energii.

Przywrócenie ruchu na ul. Nad Sudołem

2022-09-28

Od wtorku, 4 października, zostanie przywrócony ruch drogowy na ulicy Nad Sudołem – informuje wykonawca linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Prace na ul. Powstańców Wielkopolskich co najmniej do 10 października

2022-09-28

Co najmniej do 10 października potrwają utrudnienia na ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie modernizowany jest wiadukt kolejowy. Jak informuje inwestor – spółka PKP PLK, wydłużenie robót spowodowane jest odkryciem zabytkowego obiektu, który pozostaje w kolizji z zaprojektowanym układem drogowym.

Z pomocą UNICEF-u powstało Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

2022-09-27

Od 1 września działa Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, które powstało przy współpracy samorządu Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ośrodek ma charakter integracyjny i jest przeznaczony zarówno dla polskich, jak i dla ukraińskich dzieci. Opieką otoczone są tutaj dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, np. z autyzmem.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Od października wzmocnienia komunikacji miejskiej

2022-09-20

Zbliża się nowy rok akademicki. W związku z tym od 3 października, dzięki możliwości skierowania do ruchu dodatkowych 25 autobusów, zostaną wprowadzone dalsze wzmocnienia oferty przewozowej – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Chodnik na ul. Chełmońskiego – dziś spotkanie informacyjne

2022-09-28

Dziś odbędzie się spotkanie informacyjne online w sprawie budowy chodnika na ulicy Chełmońskiego – na odcinku od bloku nr 132 do skrzyżowania z ul. Stawową.

Zapraszamy na bezpłatne kontrole rowerowe

2022-09-15

Po raz piąty zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa do skorzystania z oferty bezpłatnych miejskich kontroli stanu rowerów. Akcję rozpoczęto w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Wystarczy w wybranych terminach podjechać do jednej z dwóch lokalizacji i oddać rower w ręce profesjonalistów.

Znajdź