Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków planuje budżet na 2024 rok

2023-11-15

Prezydent Krakowa przedłożył radnym projekt budżetu na rok 2024. Na realizację samych tylko wydatków bieżących (bez inwestycji) zaplanowano w nim 7,5 mld zł. Pozwoli to, mimo wysokich cen energii, inflacji i presji płacowej, utrzymać infrastrukturę i usługi dla mieszkańców na wysokim poziomie. 6 grudnia podczas sesji Rady Miasta Krakowa odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu miasta na 2024 rok.

Nowe narzędzie planistyczne dla miast

2023-12-05

Kraków może już korzystać z narzędzia, które daje znowelizowana ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Mowa o Zintegrowanym Planie Inwestycyjnym (ZPI), który pozwoli usprawnić proces inwestycyjny. Miastu natomiast da narzędzie do negocjacji z inwestorem, tak aby był zobowiązany np. do budowy szkoły lub wsparcia innej inwestycji użytku publicznego.  

W Krakowie trwa kampania „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca!”

2023-12-04

„Bądź wrażliwy – ustąp miejsca” – to hasło nowej kampanii edukacyjnej przygotowanej przez MPK SA w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa i Radę Krakowskich Seniorów. Kampania ma zwrócić uwagę na potrzebę wzajemnej życzliwości i wrażliwości w komunikacji miejskiej. W ramach tej kampanii zachęcamy do ustępowania miejsca siedzącego w krakowskich tramwajach i autobusach pasażerom z ograniczoną mobilnością – seniorom, kobietom w ciąży, opiekunom jadącym z małymi dziećmi i osobom chorym.

Spotkajmy się wokół szopki!

2023-12-05

W witrynach sklepów, hoteli, restauracji, galeriach handlowych, a także w odpowiednio podświetlonych, wolno stojących gablotach – w tym roku blisko 40 szopek stanęło w przestrzeni miejskiej Krakowa. Z pomocą darmowego spacerownika można oglądać je we własnym rytmie, a zorganizowane spacery dostarczą dodatkowych opowieści o wybranych bajkowych konstrukcjach. Szopki możemy podziwiać już od 8 grudnia.

Święta i Nowy Rok w Krakowie

Taki świąteczny klimat tylko w Krakowie

2023-11-27

Dla tych, którzy lubią tradycję i folklor, dla tych, którzy cenią zabytki i dziedzictwo, dla tych, którzy szukają rękodzieła i unikatowych świątecznych prezentów, dla miłośników teatru, muzyki i filmu, dla tych, którzy preferują zimowe aktywności i aktywne spędzanie czasu nawet w sylwestra – jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym Kraków przyciąga bogatą ofertą i ciekawymi inicjatywami. Chętnie korzystają z nich mieszkańcy i odwiedzający miasto goście.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Znajdź