Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Od 6 listopada nocna linia 605 pojedzie do os. Złocień

2021-10-19

W nocy z 5 na 6 listopada zostanie wprowadzona zmiana w funkcjonowaniu nocnej linii 605. Linia będzie kursować po nowej, wydłużonej trasie, która będzie obowiązywać na wszystkich kursach Złocień – Domagały – Nad Drwiną – Półłanki – Botewa – Rybitwy – Brandla – Obrońców Modlina – Biskupińska – Płk. Dąbka – (…) – Teatr Słowackiego. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Jaki plan dla obszaru przy Kapelance?

2021-10-19

Od 25 października do 24 listopada będzie można zapoznać się z projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Kapelanka”. Obejmuje on teren centrum handlowego pomiędzy ulicami: Kapelanka, Kobierzyńska i Grota-Roweckiego. Plan uwzględnia przeobrażenia przestrzenne, które nastąpiły od momentu powstania tego obiektu.

Zasadźmy las w Witkowicach

2021-10-19

W sobotę, 23 października, Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu w Witkowicach. W ramach akcji „Zasadź się na zieleń” posadzonych zostanie 6 tys. sadzonek drzew, w tym dębów bezszypułkowych, lip drobnolistnych, grabów pospolitych i wiązów szypułkowych.

Biblioteka na os. Bohaterów Września ponownie zaprasza czytelników

2021-10-19

Krakowianie mogą ponownie korzystać z filii Biblioteki Kraków, zlokalizowanej na os. Bohaterów Września 26. Po trwającym ponad rok, kapitalnym remoncie filia nr 48 zaprasza czytelników do nowoczesnego, bogato wyposażonego wnętrza i korzystania z bogatego zbioru książek, audiobooków, gier oraz nowego Centrum Cyfryzacji Wspomnień.

Park kulturowy Kazimierz ze Stradomiem – wkrótce konsultacje społeczne

2021-10-20

Od 25 października do 19 listopada Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzi konsultacje społeczne w sprawie utworzenia parku kulturowego pod nazwą „Park Kulturowy Kazimierz ze Stradomiem”.

Krakowskie Zaduszki Jazzowe

2021-10-18

Ostatni tydzień października to prawdziwe święto jazzu w Krakowie. W środę, 27 października, koncertem „Back to the Roots” rozpoczyna się najstarszy festiwal jazzowy w Europie – Krakowskie Zaduszki Jazzowe 2021. Organizatorzy już teraz gwarantują olbrzymią dawkę pozytywnych emocji i moc niezapomnianych muzycznych doznań. W ciągu 4 dni festiwalu na scenie pojawią się giganci polskiego jazzu. Samo wydarzenie będzie obfitowało także w liczne premiery na wielu płaszczyznach.

Sinfoniettę Cracovię poprowadzi duet!

2021-10-19

14 października rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Z nowymi wyzwaniami zmierzy się kobiecy tandem: Agata Grabowiecka i Katarzyna Tomala-Jedynak. Prezydent Krakowa przyjął rekomendację komisji, która wyłoniła kandydatki w dwuetapowym otwartym konkursie.

Powstanie bezpieczny skrót przy szpitalu Narutowicza

2021-10-18

Na terenie szpitala im. Narutowicza planowane jest wykonanie chodnika i bramki w ogrodzeniu, aby zapewnić okolicznym mieszkańcom bezpieczne przejście do przystanków komunikacji miejskiej. Dojście powstanie między ulicami Żabiniec i Prądnicką do ul. Doktora Twardego.

Remont torowiska do Borku Fałęckiego od listopada

2021-10-17

Tuż po święcie Wszystkich Świętych rozpocznie się naprawa torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Zakopiańskiej – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Zakończenie prac przewidziane jest na marzec przyszłego roku.

Wawelskie arrasy motywem przewodnim świątecznej iluminacji

2021-10-17

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zdradzić, że w czasie zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego, Kraków rozbłyśnie specjalnie stworzonymi dla naszego miasta ozdobami, nawiązującymi do wawelskich arrasów.

Znajdź komunikat