Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Autobusem na weekendowy spacer – tak będą kursować linie do zoo i Ojcowa

2024-05-23

25 i 26 maja będą realizowane dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego, a także będą kursować linie nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) i LR0 do Ojcowa – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Liceum, technikum, szkoła branżowa: młodzież wybiera

2024-05-24

Od ponad tygodnia krakowska młodzież może składać wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Samorządowe licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia przygotowały łącznie 9,5 tysiąca miejsc. Na podjęcie tej ważnej decyzji młodzi ludzie mają czas do 4 lipca.

Prace w tunelu pod Dworcem Głównym, tak pojadą tramwaje

2024-05-22

Przed nami weekendowe utrudnienia w kursowaniu tramwajów w tunelu pod Dworcem Głównym. W nocy z soboty na niedzielę prowadzone będą tam prace przy naprawie klap przeciwpożarowych. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe nr 5, 17 i 50.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
III

Budowa ścieżki rowerowej na al. 29 Listopada – nocne utrudnienia

2024-03-01

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada – na odcinku od ul. Żelaznej do Woronicza. W nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 maja, prowadzone będą prace przy wlocie ulicy Wileńskiej. Będą one wymagały dodatkowych zmian w organizacji ruchu.

Zapraszamy na kolejne miejskie kontrole rowerowe

2024-04-05

W Krakowie rozpoczął się sezon rowerowy. Powróciły miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i, jak zawsze, są bezpłatne. Najbliższa okazja już dziś na rondzie Mogilskim. Zapraszamy w godz. 10.30–18.30.

III

Tramwaj do Mistrzejowic – takie będą przystanki podziemne

2024-05-24

Część nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic będzie przebiegać pod poziomem terenu. Na trasie o łącznej długości ponad 1,2 km pasażerowie odnajdą dwa przystanki podziemne – „Rondo Młyńskie” i „Rondo Polsadu”.

Trwa 17. Festiwal Muzyki Filmowej

2024-05-22

„1670”, „Chłopi” czy „Znachor” – to tylko kilka spośród tytułów, które wypełnią ICE Kraków słowiańską energią, a podczas międzynarodowej gali usłyszymy też utwory z tak głośnych filmów jak „Napoleon”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Spider-Man: Poprzez multiwersum” czy „Wieloryb”.  Niezwykle różnorodny program tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie uzupełnią nowe interpretacje klasycznych tematów z „Gwiezdnych wojen”, „Interstellar” czy „Łowcy androidów”.

Studenckie więzi między Krakowem a Kanadą

2024-05-23

Co roku w ramach uniwersyteckiego programu „Świadectwa Zagłady” (Witnessing Auschwitz), kanadyjscy studenci przyjeżdżają do Oświęcimia i Krakowa, by odwiedzić miejsca związane z żydowską i polską historią oraz uczestniczyć w zajęciach oferujących multidyscyplinarne podejście do tematu Zagłady. Ciekawi polskich doświadczeń, znajdują też czas na wizytę w krakowskim magistracie i rozmowę o aktualnych, globalnych wyzwaniach.

Krakuskowym szlakiem

Konkurs wiedzy o Krakowie dla wielu pokoleń

2024-05-23

Pójść „Krakuskowym tropem” znaczy kochać Kraków i coraz więcej o nim wiedzieć. Dla uczestników konkursu Akademii Żakowskiej poznawanie Krakowa i rywalizacja z innymi miłośnikami historii naszego miasta to świetna zabawa, która procentuje, bo kto z nas nie lubi opowiadać? 23 maja, podczas gali z udziałem Marii Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa, laureaci odebrali zasłużone nagrody.

XVIII XVIII XVII

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: zmiana organizacji ruchu na wysokości kościoła

2024-05-22

Od 27 maja zmieni się organizacja ruchu na ul. Kocmyrzowskiej na wysokości kościoła. Ma to związek z kolejnym etapem robót przy budowie sieci ciepłowniczej.

Znajdź