Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zarejestruj się w bazie dawców szpiku

2022-05-24

W sobotę, 28 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Święto zainicjowane zostało w 2014 roku, by szerzyć świadomość na temat tych chorób, ale także by pokazać solidarność z osobami, które chcąc wrócić do zdrowia, często potrzebują pomocy zgodnego dawcy szpiku. Kraków wielokrotnie wspierał działania fundacji DKMS, która od 13 lat prowadzi akcje edukacyjne. Także w tym roku, w dniu międzynarodowego święta, na placu Szczepańskim w godz. 10.00-18.00 w namiocie fundacji odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Kończy się okres dostosowawczy uchwały krajobrazowej

2022-05-25

1 lipca kończy się dwuletni okres na dostosowanie tablic i urządzeń reklamowych w oparciu o tzw. uchwałę krajobrazową. Przedsiębiorcy zainteresowani sytuowaniem reklam na terenie Krakowa mają coraz mniej czasu na sprawdzenie jaka forma i gabaryt nośnika reklamowego są dozwolone w danej strefie.

Zmiany w funkcjonowaniu punktu rejestracji uchodźców / Зміни в роботі пункту реєстрації біженців

2022-05-24

W sobotę, 28 maja nastąpią zmiany w godzinach funkcjonowania punktu rejestracji uchodźców zlokalizowanego w TAURON Arenie Kraków.

28 травня будуть змінені години роботи пункту реєстрації біженців, розташованого в TAURON Arena Kraków.

Nowe godziny pracy magazynu darów

2022-05-26

Magazyn NOHO Logistic przy ul. Bartników 10 dla darów dla Ukrainy od grup zorganizowanych zmienia godziny swojej pracy. Od teraz czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. W weekendy magazyn będzie zamknięty.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Dębnik

2022-05-26

Mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 31 maja, o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Ruczaj przy ul. Rostworowskiego 13.

Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie

2022-05-24

Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu, który odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca i połączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. A wszystko to w lekkim, ale edukacyjnym tonie, w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

Nie zwlekaj! Złóż deklarację o źródle ciepła

2022-05-25

Tylko do 30 czerwca właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jeszcze krótszy termin przewidziano dla osób budujących dom. Za niedopełnienie tego obowiązku, może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 zł lub nawet grzywna do 5000 zł. Prezydent Miasta Krakowa apeluje, by jak najszybciej złożyć deklarację i tym samym uniknąć finansowych konsekwencji.

Znajdź