Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

80. Konkurs Szopek Krakowskich

Przed nami 80. Konkurs Szopek Krakowskich

2022-11-09

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy czwartek grudnia rozpocznie się Konkurs Szopek Krakowskich. 1 grudnia szopkarze przyniosą swoje prace na Rynek Główny i ustawią je na stopniach pomnika Adama Mickiewicza, a 4 grudnia w pałacu Krzysztofory poznamy laureatów jubileuszowego, już osiemdziesiątego konkursu.

10. rocznica śmierci Jacka Woźniakowskiego

2022-11-28

We wtorek, 29 listopada, minęła 10. rocznica śmierci Jacka Woźniakowskiego – pierwszego w odrodzonym samorządzie prezydenta Krakowa, lidera opozycji intelektualnej skupionej wokół wydawnictwa „Znak”, uczestnika obrad Okrągłego Stołu, twórcy nowoczesnej wizji naszego miasta jako pomostu pomiędzy Wschodem a Zachodem. 

Paczka pod choinkę

Podaruj dzieciom „Paczkę pod choinkę” / Подаруйте дітям «Пакунок під ялинку»

2022-11-23

Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją z rąk do rąk, prowadzącą na Facebooku grupę „Kraków – oddam za darmo”, rozpoczynają akcję „Paczka pod choinkę”. Ma ona objąć wsparciem dzieci, które ze względu na sytuację życiową nie będą mogły otrzymać wymarzonych prezentów pod choinkę.

Uchyl piwniczne okno wolno żyjącym kotom

2022-11-09

Okres jesienno-zimowy to dla wolno żyjących kotów szczególnie trudna pora. Właśnie w tym czasie najbardziej potrzebują pomocy i opieki człowieka. To, co możemy zrobić, to uchylić okno do piwnicy lub innych pomieszczeń gospodarczych, aby mogły znaleźć bezpieczne schronienie przed zimnem.

Znajdź