Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Ruszył nabór wniosków o dotację do rozwoju odnawialnych źródeł energii

2024-07-17

22 lipca ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu miasta na realizację zadań ujętych w Programie rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarze Gminy Miejskiej Kraków. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd czy ogrzewanie, złóż wniosek i uzyskaj dofinansowanie. Nabór trwa do 5 sierpnia.

Prace gwarancyjne Trasy Łagiewnickiej

2024-07-17

Od 23 lipca do czwartku, 25 lipca prowadzona jest naprawa gwarancyjna Trasy Łagiewnickiej, pod ulicą Zakopiańską. Prace polegają na przywróceniu równości w ciągu południowej jezdni głównej Trasy Łagiewnickiej pod ulica Zakopiańską – w miejscu gdzie obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Dzielnica I I

Trwa wymiana torów i zwrotnic na skrzyżowaniu przy filharmonii

2024-06-27

Trwają prace przy wymianie zwrotnic i łuków torowiska na skrzyżowaniu przy Filharmonii Krakowskiej. Pracami został objęty fragment, po którym – z powodu przebudowy ul. Zwierzynieckiej – aktualnie nie jeżdżą tramwaje.

Jak przetrwać upały w mieście – podstawowe informacje

2024-07-09

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Wodociągi Miasta Krakowa przypominają o sposobach na ochłodę.

Kąpieliska na Bagrach i Zakrzówku – sprawdź zasady korzystania

2024-06-19

Sezon na kąpieliskach na Bagrach i Zakrzówku jest otwarty. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają wykwalifikowani ratownicy. Ze strzeżonych akwenów skorzystamy do 8 września.

XVIII XVIII VIII

Zmiana godzin wstępu na kąpielisko w parku Zakrzówek w weekendy i święta

2024-07-04

Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa, wstęp na pomosty na Zakrzówku w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00.

Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi? Zaproponuj swoje ulubione

2024-05-02

Zapewne masz ulubioną restaurację, centrum sportu lub twórczych działań, gdzie zabierasz swoją rodzinę. A może znasz miejsca, które ze względu komfort i atmosferę są uwielbiane przez dzieci? Zgłoś je do udziału w 6. edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”. Można to zrobić do 31 lipca – wystarczy wypełnić formularz online.

co słychać w dzielnicach

Zobacz, co słychać w Twojej dzielnicy

2023-07-01

Mieszkańcy Krakowa w trakcie cyklu spotkań „Porozmawiajmy o Krakowie…” zgłaszali potrzebę szybkiego dostępu do informacji na temat tego, co się dzieje na terenie konkretnej dzielnicy. Stąd na stronie krakow.pl powstała specjalna zakładka – Dzielnice.

Znajdź