Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Najbliższe wydarzenia w pałacu Potockich

W marcu pałac Potockich zaprasza m.in. na spotkania autorskie z Łukaszem Wojtusikiem.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Dziś, 30 marca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół postaci pełnej sprzeczności. Bohaterką wieczoru będzie żarliwa katoliczka, surowa konserwatystka, patriotka tworząca romansowe fabuły i pisząca „ku pokrzepieniu serc”, ale też osoba nieheteronormatywna, buntująca się przeciwko powszechnym oczekiwaniom, społecznica. Kim była autorka słynnych powieści „Lato leśnych ludzi” czy „Między ustami a brzegiem pucharu?” Na to pytanie, w rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem, odpowiedzi będzie szukać Emilia Padoł, autorka biografii Marii Rodziewiczówny – „Rodziewicz-ówna”. „Gorąca dusza”. Spotkanie współorganizowane jest przez Wydawnictwo Literackie.

Wydarzenia specjalne w pałacu Potockich

W marcu w pałacu Potockich odbędzie się również szereg wydarzeń specjalnych. Będą to zajęcia z dostępności, prelekcje mentoringowe i szkolenia – m.in. warsztaty „Jak tworzyć tłumaczenia migowe do filmów?” w ramach przygotowań do Festiwalu Muzyki Filmowej, spotkanie mentoringowe dla tłumaczy organizowane w ramach działalności Krakowa Miasta Literatury UNESCO, szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych, warsztaty włączające w ramach festiwalu Misteria Paschalia, a także spotkania krakowskich organizacji pozarządowych.


Wszystkie szczegóły marcowych wydarzeń znajdują się w zakładce „Wydarzenia” na stronie internetowej pałacu Potockich. Na większość obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie kbfbilety.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-01
Data aktualizacji: 2023-03-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź