Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowohucki Uniwersytet Dzieci zaprasza na warsztaty

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą do świata nauki z wykładowcami najlepszych krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników! „Studenci” poznają m.in. zagadki świata przyrody podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji, nauczą się konstruowania i programowania samodzielnie zbudowanych robotów.

Fot. Nowohucki Uniwersytet Dzieci

Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, które stymulują samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepszą metodą nauki jest zabawa. Nowohucki Uniwersytet Dzieci działa w strukturach Nowohuckiego Centrum Kultury i posiada pięć Wydziałów: Detektywistyczny, Programowania, Przyrodniczy, Robotyki oraz Turystyki.

Zajęcia :

  • Wydział Przyrodniczy „Monotlenek diwodoru!”

sobota, 25 marca, godz. 11.00 i 12.30, sala 006

Szukamy jej na innych planetach. Podobno nie ma bez niej życia. Można z niej zrobić bombę albo przy jej pomocy wytworzyć składnik do napełniania sterowców. O czym mowa? O wodzie, czyli towarzyszącym nam na co dzień związku chemicznym o wielu zastosowaniach, któremu przyjrzymy się dokładnie podczas zajęć i wykorzystamy w ciekawych eksperymentach.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci

Więcej informacji na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-01
Data aktualizacji: 2023-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź