Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Co robi zdjęcie?” – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie w MuFo

Dzisiaj, 26 marca o godz. 12.00 Muzeum Fotografii zaprasza na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Co robi zdjęcie?”, prezentującą historię fotografii.

Fot. materiały prasowe

Nowa wystawa główna Muzeum Fotografii w Krakowie, przygotowana przez zespół kuratorski MuFo pod przewodnictwem Dominika Kuryłka, to pierwsza tego typu prezentowana w Polsce ekspozycja, przekrojowo prezentująca zarówno historię fotografii, jej teraźniejszość i przyszłość.

Podzielona na pięć części nowa wystawa wprowadzi widza w świat różnych technik fotograficznych, pozwalając mu zrozumieć nie tylko, jak powstają współczesne odbitki fotograficzne, ale także dowiedzieć się, jakie metody wcześniej stosowano do zapisu obrazów na papierze. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi polskimi fotografami i fotografkami, których prace znajdują się w krakowskich zbiorach – od patrona muzeum, Walerego Rzewuskiego i autorkę tzw. „skarbu z Limanowej”, fotografkę–amatorkę Klementynę Zubrzycką-Bączkowską, przez Jerzego Lewczyńskiego, Zofię Rydet i Zygmunta Rytkę, aż po współczesnych twórców, takich jak Robert Kuśmirowski czy Anna Orłowska.

Ważne informacje:
● oprowadzanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
● cena: w ramach biletu wstępu na wystawę
● zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

Szczegółowy program wydarzeń, na które MuFo zaprasza jeszcze w marcu można znaleźć na stronie instytucji – bezpośredni link tutaj.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-01
Data aktualizacji: 2023-03-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź